Гаряча лінія +380950010340

Мобільна медична бригада освоює новий маршрут

З настанням календарної осені тривають виїзди мобільної медичної бригади до віддалених територіальних громад Чернігівщини.
Ініціатива, започаткована генеральним директором ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександром ЧЕПУРНИМ та підтримана Управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОВА, вже протягом кількох місяців реалізується у різних населених пунктах Чернігівської області і, за відгуками як самих жителів громад, так і їхніх керівників, має хороші результати, адже громадяни стають більш обізнаними щодо стану свого здоров’я та дослуховуються до порад лікарів, що працюють у таких мобільних бригадах.
14 вересня автобус, отриманий ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» від міжнародних партнерів, приїхав до Козелецької територіальної громади. Співробітники Козелецького відділення Центру провели попередню роз’яснювальну роботу щодо приїзду вузькопрофільних лікарів з метою прийому пацієнтів, раннього виявлення захворювань, надання консультацій та, у разу необхідності, направлення їх до більш детального обстеження у м. Чернігів.
До складу мобільної медичної бригади цього разу входили лікарі наступних профілів: кардіолог, ендокринолог, невропатолог, нарколог. Протягом візиту лікарі обстежили 115 пацієнтів. Також на території Козелецького громади працювали і психологи, які провели групову роботу серед дітей Козелецького ліцею №3 ( всього охоплено 170 дітей).
Козелецьким відділенням ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ » була організована робота по дослідженню води питної з колодязів, яку кожний громадянин міг принести з собою. Всього дослідили 46 проб, в 15 з них виявлено перевищення по вмісту нітратів, які негативно впливають на здоров’я людини, особливо дітей до одного року.
Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» розповсюджували друковані наочні матеріали із роз’ясненнями дотримання засад здорового способу життя, інформацією про поширені соціально значущі захворювання та закликами не нехтувати профілактичними щепленнями. Також пацієнти мали змогу дізнатися все про вакцинацію з QR-коду Національного порталу з імунізації – хабу достовірної та корисної інформації для всіх, скан якого розміщено в автобусі.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024