Гаряча лінія +380950010340

Мобільна медична бригада – у Коропі

Тривають виїзди мобільної медичної бригади до регіонів Чернігівщини. Ініціатива, започаткована генеральним директором ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександром ЧЕПУРНИМ та підтримана Управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОВА, дає відчутні результати. Адже жителі багатьох населених пунктів області знають – синій комфортабельний автобус, наданий обласному центру контролю та профілактики хвороб міжнародними партнерами, обов’язково доставить лікарів, що вислухають пацієнтів, обстежать та дадуть поради щодо підвищення якості життя при наявності хронічних захворювань.
Так 26 вересня лікарі з Чернігова побували у Коропській громаді, що станом на 2022 рік налічувала близько 14 тисяч жителів. Фахівці місцевого відділення Новгород-Сіверського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» провели попередню роботу, з’ясувавши потреби громадян у тих чи інших вузькопрофільних спеціалістах та розмістили відповідні оголошення у громадських місцях і у засобах масової інформації. Під час роботи лікарів вони роздавали друковані наочні матеріали із закликами вдаватися до профілактичних щеплень та методами уникнення соціально значущих захворювань. Крім того, про переваги щеплень громадяни могли дізнатися із відповідного QR-коду Національного порталу імунізації, розміщеного безпосередньо у салоні автобуса.
Загалом протягом робочого дня вузькопрофільні спеціалісти, що вели прийом громадян у приміщенні КНП «Коропська центральна лікарня», обстежили та проконсультували понад 230 пацієнтів не тільки із Коропа, а й навколишніх сіл – Шабалиніва, Рождественського, Атюшів, Риботина, Сахачів, Лукніва, Карильського. Зокрема, на прийомі у нефролога побувало 14 людей, у онкохірурга – 20, ортопед-травматолог обстежив 43 людини, офтальмолог – 36, серед яких 3 дитини, ультразвукову діагностику пройшли 43 місцевих жителя, дерматовенеролог проконсультував 15 пацієнтів, отоларинголог – 30, зокрема 2 дітей, ендокринолог – 31 пацієнта.

Крім того, до профілактичних щеплень вдалося 15 людей, серед яких 11 – діти. ЕКГ здійснено 17 людям, про свій артеріальний тиск дізналися 82 людей, на гепатити обстежено 18 громадян, на цукор у крові – 15. На вміст нітратів обстежено 25 зразків води, у 10 з них виявлено відхилення. Людям надані консультації щодо правильного використання води, особливо для дітей.
Один із нових методів роботи також знайшов своє відображення у Коропі – спеціаліст із промоції здорового способу життя ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» провела лекцію серед старшокласників місцевої загальноосвітньої школи щодо шкідливості куріння, особливо електронних сигарет та використання вейп-приладів. Її виступ супроводжувався цікавою наочною презентацією, що справила ефективне враження на школярів.
Також гості з обласного центру познайомилися із роботою місцевої лікарні, центру ПМСД та дитячої амбулаторії, визначили потребу у вузькопрофільних спеціалістах та розповіли про методи покращення доступності медичної допомоги для громадян.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024