Гаряча лінія +380950010340

МОБІЛЬНА МЕДИЧНА БРИГАДА В ТАЛАЛАЇВЦІ

За ініціативи Всесвітньої федерації серця і підтримки ВООЗ, ЮНЕСКО 29 вересня щорічно відзначається Всесвітній день серця. Метою проведення заходів в цей день є необхідність максимального залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.
Робота мобільних медичних бригад направлена саме на надання можливості жителям територіальних громад Чернігівщини отримати консультацію кваліфікованих вузькопрофільних спеціалістів стосовно стану свого здоров’я та основних принципів здорового способу життя.
Ініціатива з виїздів медиків до віддалених населених пунктів дає хороші результати.
Останній вересневий виїзд відбувся саме 29 вересня до с. Талалаївка Ніжинського району Чернігівської області. Попередньо фахівцями Ніжинського відділу ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» була проведена організаційна робота по проведенню заходу: забезпечено інформування місцевого населення та розміщено оголошення. Як результат біля сімейної амбулаторії на приїзд лікарів чекало чимало людей.
Протягом робочого дня, лікарями було прийнято понад 100 пацієнтів, в т.ч. кардіологом було обстежено 27 пацієнтів, офтальмолог надав консультації 35 громадянам, отоларинголог – 27. В профілактичних цілях здійснювалось вимірювання артеріального тиску і 68 громадян скористались такою нагодою, а 37 – перевірили рівень цукру в крові.
Місцеві жителі мали змогу перевірити воду з колодязів на вміст нітратів. Проведено дослідження 23 зразків, в 16 з них виявлено перевищення гранично-допустимих концентрацій. Людей було проінформовано щодо негативного впливу нітратів на організм, особливо дітей до року.
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України Олени Зеленської, та за ініціативи заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанни ШЕРСТЮК до складу мобільних медичних бригад включені фахівці з надання психологічної допомоги, що проводили групові заняття з дітьми, які направлені на формування культури піклування про ментальне здоров’я.
Спеціалісти ДУ «Чернігівського ОЦКПХ МОЗ», відвідали Талалаївський ліцей Талалаївської сільської ради Ніжинського району, де провели лекцію серед старшокласників про фактори, які впливають на розвиток серцево-судинних захворювань, зокрема куріння. Обговорили поведінкові фактори впливу на здоров’я серця (7 кроків до здоров’я вашого серця). В ході зустрічі школярі заповнювали анонімні анкети, що дасть можливість оцінити рівень нікотинової залежності у дітей області. Також серед учнів поширені листівки з зазначеними сервісами по наданню допомоги у припиненні куріння.
Вкотре члени мобільної медичної бригади отримали схвальні відгуки про свою роботу як від пересічних громадян, так і від пацієнтів, які висловлювали велике бажання на нові зустрічі з лікарями.

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023