Гаряча лінія +380950010340

Мобільна медична бригада відвідала Понорницю

Тривають виїзди мобільної медичної бригади до віддалених регіонів Чернігівщини з метою проведення профілактичних оглядів громадян, консультативного прийому місцевих жителів, попередження загострення хронічних захворювань та надання консультацій щодо дотримання засад здорового способу життя, а у разі необхідності – спрямування пацієнтів до більш поглибленого консультування та стаціонарного лікування у закладах охорони здоров’я обласного та районних центрів.
Такі виїзди, ініційовані генеральним директором ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександром ЧЕПУРНИМ і підтримані Управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОВА, свідчать про те, що місцеві жителі охоче йдуть на прийом до вузькопрофільних спеціалістів, адже у відділених населених пунктах часто-густо немає можливості своєчасно потрапити на консультацію до висококваліфікованого лікаря.
Так було і у селищі Понорниця Новгород-Сіверського району, коли 5 жовтня до них завітав автобус із медиками з обласних лікувальних закладів та фахівцями ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України». Завдяки тому, що було проведено попередню інформаційну роботу, на прийом у тамтешній амбулаторії ЗПСМ зібралося чимало людей. Втім, майже всі, хто хотів поспілкуватися із лікарем, зміг це зробити.
Відтак протягом робочого дня медики обслужили 214 як місцевих жителів, так і мешканців навколишніх сіл. Зокрема, на прийомі у ендокринолога побувало 25 громадян, ревматолог надав необхідні консультації 21 людині, невропатолог – 24, офтальмолог проконсультував 51 пацієнта, кардіолог прийняв 39 чоловіків та жінок. Крім того, ультразвукова діагностика проведена 54 громадянам, про свій артеріальний тиск дізналися 53 людини, рівень глюкози у крові – 17. Також, як і завжди під час виїздів, проведено дослідження води на вміст нітратів – до лаборанта надійшло 22 зразки, в половині з яких знайдено перевищення за цими показниками. Громадянам надано консультації щодо правильного використання такої води, особливо для немовлят.

Не забули і про підростаюче покоління – для учнів 8-11 класів, які навчаються у Понорницькому ліцеї, фахівцем ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» проведено лекцію щодо шкоди тютюнокуріння та використання електронних пристроїв для вдихання тютюнових сумішей. Невимушене спілкування з учнями супроводжувалося використанням наочного матеріалу та наведенням легких для сприйняття прикладів про шкоду куріння та дотримання засад здорового способу життя. А ще, у світлі поширення ініціативи першої леді Олени Зеленської щодо реалізації Всеукраїнської програми збереження ментального здоров’я українців, у його пропаганду зробив внесок психолог – за допомогою простих та доступних вправ він навчав хлопців та дівчат методам подолання стресу та вирівнювання нюансів психологічного стану.
У свою чергу фахівці Коропського відділення Новгород-Сіверського МРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» разом із медиками амбулаторії роздали низку друкованих матеріалів з пропаганди здорового способу життя та необхідністю вакцинації. До речі, все про профілактичні щеплення бажаючі мали змогу дізнатися із QR-коду Національного порталу з імунізації, скан якого розміщено у салоні автобуса.
Також представники обласного центру контрою та профілактики хвороб поспілкувалися із місцевими медиками щодо проблем та перспектив надання медичної допомоги громадянам.
Отже, виїзди мобільної медичної бригади до регіонів Чернігівської області продовжуватимуться й надалі.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024