Гаряча лінія +380950010340

«Мобільний автобус» на Дні донора у Мені

19 грудня команда фахівців Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб і Чернігівського обласного центру крові провела День донора у Мені.

Це вже друга така поїздка протягом останніх двох тижнів в рамках проєкту «Мобільний автобус».

Забір крові відбувався у Менському центрі первинної медико-санітарної допомоги, куди зійшлися кілька десятків місцевих жителів як за попереднім записом, так і в порядку «живої» черги.

Здати кров для потреб ЗСУ та медичних закладів області виявили бажання працівники лікувальних закладів, поліцейські, військові, підприємці, пенсіонери. Дехто прийшов родинами.

Загалом цього дня свій внесок у збереження людських життів зробили близько півсотні менян, в тому числі і з рідкісними групами крові.

А поки представники Центру крові працювали з донорами, фахівці обласного ЦКПХ займались інформаційно-просвітницькою діяльністю.

Зокрема, фельдшер санітарний відділу епідемічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Ірина Острянська прочитала лекцію щодо профілактики ботулізму для педагогічного колективу Менського опорного закладу загальної середньої освіти імені Тараса Шевченка.

Під час презентації вона акцентувала увагу на причинах інфікування, симптомах і профілактичних заходах, завдяки яким можна вберегтися від цієї небезпечної хвороби. Тема неабияк зацікавила освітян, про що свідчили численні запитання до спікера.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024