Гаряча лінія +380950010340

«Мобільний автобус» вирушив на День донора до Борзни

Фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом з працівниками Центру крові в межах проєкту «Мобільний автобус» 20 лютого здійснили чергову поїздку у райони. Цього разу вони побували в Борзні, де проходив День донора.

Забір крові відбувався у поліклінічному відділенні Борзнянської міської лікарні, куди зібралися місцеві жителі, а також люди з навколишніх сільських населених пунктів.

Здати крові для потреб ЗСУ та лікувальних закладів області виявили бажання понад шість десятків людей, серед яких були як початківці, так і ті, хто вже багато років є донорами. З-поміж них – медичні працівники, військовослужбовці, освітяни, представники місцевої влади, пенсіонери, підприємці і просто небайдужі громадяни, які виявили бажання долучитись до благородної справи з порятунку людських життів.

На жаль, у донорстві існують певні обмеження стосовно віку та стану здоров’я, відтак півтора десятка людей не змогли поділитися своєю кров’ю. Загалом близько півсотні борзнянців здали понад 20 літрів крові, яка того ж дня була перероблена на еритроцитну масу, плазму та інші компоненти.

Всі отримані за донорство кошти люди донатили на допомогу ЗСУ, залишаючи їх у спеціальній скриньці.

В той час, як представники Центру крові займалися забором крові, спеціалісти Чернігівського обласного ЦКПХ виконували свою інформаційно-просвітницьку функцію, зокрема розповсюджували серед пацієнтів лікувального закладу буклети стосовно профілактики інфекційних захворювань та необхідності вакцинації.

А санітарний фельдшер відділу епідемічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Ірина Острянська побувала у Борзнянському аграрному фаховому коледжі, де прочитала студентам-першокурсникам лекцію на тему «Куріння чи здоров’я – вам обирати!»

Молоді люди, зокрема, дізналися про шкоду тютюнопаління і хвороби, до яких воно може призвести. Також вони цікавились у доповідачки, чи існує різниця між курінням цигарок і використанням сучасних пристроїв для паління та як можна позбавитись залежності від тютюну.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024