Гаряча лінія +380950010340

На Чернігівщині виявлено перший випадок захворювання на субваріант Омікрону – Дженні

За повідомленням Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, у хворого, зареєстрованого на території Чернігівщини, визначено варіант вірусу SARS-CoV-2 Дженні, що є субваріантом Омікрону. Зазначається, що інфікований 72-річний чернігівець не був вакцинований та звернувся за медичною допомогою із симптомами, характерними для ГРВІ.

Висновок підтверджений у результаті секвенування вірісу SARS-CoV-2 при дослідженні біологічних зразків від хворого, яке проводилось референс-лабораторією з діагностики ВІЛ-СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Довідково: вперше Дженні виявили у США у вересні 2023 року. ВООЗ класифікувала його як субваріант Омікрону, який представляє інтерес через його швидке поширення.

У ВООЗ зауважили, що ризик від Дженні для населення є низьким. Крім того, наявні вакцини все ще захищають від нового субваріанту.

Що радять медики?

• Подбайте про імунітет – вакцинуйтесь проти COVID-19. Це допоможе зменшити ризик тяжкого перебігу, ускладнень хвороби та летальних випадків.
• Проводьте вільний час активно. Регулярна фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі покращують самопочуття, сон і допомагають впоратися зі стресами.
• Відмовтесь від шкідливих звичок, які сприяють зниженню імунітету і роблять ваш організм чутливим до хвороб, зокрема розвитку ГРВІ та COVID-19.
• Стежте за своїм здоров’ям і підтримуйте вагу у нормі. Надмірна вага та ожиріння можуть погіршити перебіг коронавірусної хвороби.
• Стежте за своїм харчуванням. Регулярно вживайте овочі та фрукти, які є важливим джерелом вітамінів і мінералів.

Якщо у вас є прояви симптомів ГРВІ, намагайтесь якомога швидше ізолюватись і зверніться до сімейного лікаря та дотримуйтесь його порад.

Пам’ятайте: підтвердити діагноз «COVID-19» можна за допомогою тестування!

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024