Гаряча лінія +380950010340

На широкий загал – про COVID-19 та імунізацію

Про стан захворюваності на коронавірусну інфекцію та необхідність вакцинації від COVID-19 і грипу йшлося під час ефіру на радіо «Чернігівська хвиля», що відбувся за участю генерального директора Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Олександра Чепурного.
Він нього слухачі безпосередньо дізнались, чи перевищений на Чернігівщині епідпоріг по ГРВІ та яка на сьогодні ситуація із захворюванням на коронавірусну інфекцію, чи вистачає у лікувальних закладах області вакцини проти COVID-19 і наскільки активно щепляться чернігівці.
Разом з присутньою на ефірі завідувачкою інфекційного відділення Чернігівської міської лікарні №2 Іванною Олексієнко також обговорено методи лікування хвороби і пов’язаних з нею ускладнень.
Олександр Чепурний наголосив на необхідності імунізації, особливо для категорій громадян, котрі належать до так званих «груп ризику». Лише в такий спосіб можна не лише уникнути ускладнень, а й зберегти життя, зазначив він і закликав жителів області потурбуватися про власне здоров’я, а також про своїх близьких та рідних.
За словами Олександра Чепурного, антиковідна вакцина в області є. А щодо термінів вакцинації і кількості необхідних для цього доз, то вони такі ж, як і торік. Це стосується як коронавірусної інфекції, так і грипу.
Не останню роль у профілактиці ГРВІ, в тому числі коронавірусної інфекції, та грипу відіграють нефармацевтичні заходи, що уповільнюють поширення респіраторних вірусів. Вони доступні і недорогі. Серед них, зокрема, гігієна рук, вміння правильно і безпечно кашляти, використання захисних масок, серветок тощо.
Запис програми «Прайм-вечір. Акценти» можна прослухати за посиланням: https://soundcloud.com/uachernihivradio/covid-19-povernennya-chi-perestoroga?fbclid=IwAR1s5foWPx8jSWZF43N662Z-du7sxgQubbzK7W_MAZPMRm73U1Qu4NpMr_Q

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024