Гаряча лінія +380950010340

Надолужити актуальні щеплення – вимога сьогодення

Про теперішню ситуацію на Чернігівщині із профілактичними щепленнями проти кору, паротиту, краснухи йшлося 3 серпня на спільному брифінгу фахівців ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та спеціалістів Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА.
Приводом для проведення заходу стала незадовільна ситуація із охопленням вакцинації проти цих недуг дитячого населення області. Втім, така тенденція поширюється і на інші регіони України, на що звертають увагу у профільному міністерстві та Центрі громадського здоров’я МОЗ України. Тому в державі і було започатковано так звану catch-up (наздоганяючу) кампанію з вакцинації проти кору, паротиту та краснухи.
(посилання: https://moz.gov.ua/article/news/pokazniki-ohoplennja-scheplennjami-proti-difterii-ta-pravcja-a-takozh-proti-koru-parotitu-i-krasnuhi-nizhchi-za-minulorichni-%E2%80%93-igor-kuzin)
Чому, зокрема, кір потрапила до списку «аутсайдерів» за рівнем щеплення в Україні загалом? Заступник генерального директора ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Артем ЯРОШЕНКО характеризує це захворювання наступним чином:
« Кір – це небезпечне вірусне захворювання. Адже воно дуже контагіозне і якщо людина не має щеплення проти нього, існує висока ймовірність того, що вона рано чи пізно занедужає. На жаль, нині в Україні та в області спостерігається зростання захворюваності. Згідно з останніми статистичними даними, в Україні за півроку вже зареєстровано 21 випадок хвороби, 14 з яких припадає на дітей. На Чернігівщині – один випадок. Кір має циклічний характер розвитку, ми мали спалахи 2006, 2013, 2017, 2019, 2020-му роках. Тому в державі і розпочали наздоганяючу кампанію, бо ми маємо 25% нещеплених дітей до року та 30% шестирічних дітей як в Україні загалом, так і на Чернігівщині зокрема. Тобто, їх треба виявити і надолужити щеплення».
Не секрет, що вакцинація – найдієвіший метод уникнення будь-якого вакцинокерованого захворювання. І, зокрема, кір – не виняток. Втім, військовий стан, вимушена та планова міграція населення на Чернігівщині, а також відмови батьків від щеплення власних дітей створюють передумови до поширення у подальшому захворюваності на кір.
Завідувач відділу імунопрофілактики ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» , регіональний координатор із наздоганяючої кампанії Олександр БУБИРЬ наводить такі статистичні дані:
« Охоплення вакцинацією проти кору ведеться як за планом, так і в рамках наздоганяючої кампанії. Планова вакцинація, станом на 1 липня охоплення КПК-1 (однорічні діти) становить 40,6%, КПК-2 (шестирічні діти) – 33,1%. За цими показниками ми відстаємо від середньоукраїнських показників. У рамках catch-up-кампанії в область доставлено необхідну кількість вакцин, вона у найкоротші терміни розподілена за пунктами щеплення. Вакцина КПК (від кору, паротиту і краснухи) надійшла в область 14 липня у кількості 14 тисяч 190 доз. Вона американського виробництва із доведеною ефективністю та тривалим терміном придатності».
У свою чергу начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА Андрій ЛИННИК зазначив, що проблема попередження захворюваності на кір потребує комплексного підходу. Тому між цією структурою та обласним центром контролю та профілактики хвороб розроблений спільний план дій, спрямований на покращення ситуації. Тобто, відсторонених від цієї теми не повинно бути як на первинній ланці надання медичної допомоги, так і у площині роботи вузькопрофільних спеціалістів.
Таки чином, учасники брифінгу дійшли висновку щодо необхідності надолуження рівня профілактичних щеплень проти кору , передбачається, що необхідно буде вакцинувати близько 11 тисяч дітей. А от про попередні результати проведення кампанії можна буде говорити вже у наступному місяці.

Куликівка: підписаний Меморандум втілюється у конкретні справи Триває робота пілотного проєкту «Здорова громада», започаткованого в рамках Меморандуму про співпрацю між ДУ «Чернігівський обласн... 26 Квітня 2024
Майже 315 пацієнтів оглянули у Добрянці та Малій Дівиці лікарі мобільних медичних бригад 25 квітня у межах Всесвітнього тижня імунізації «Мобільний автобус» з групою вузькопрофільних лікарів і фахівців Чернігівського об... 26 Квітня 2024
Всесвітній тиждень імунізації: чому важливо вакцинуватися? Із 24 квітня в Україні проходить Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – широке висвітлення ситуації із захворюваністю на інфек... 25 Квітня 2024