Гаряча лінія +380950010340

Найвищий рівень досліджень:  в обласному центрі контролю та профілактики хвороб встановлено сучасний потужний баканалізатор

Не секрет, що будь-яке інфекційне захворювання потребує виваженого підходу до вибору алгоритмів лікування. Це, зокрема, стосується і антибіотикотерапії, яка у багатьох випадках дозволяє ефективно подолати збудника хвороби, а відтак – сприяти швидкому одужанню.
Втім, глобальна проблема сучасної охорони здоров’я – зростаюча антибіотикорезистентність до мікроорганізмів – все частіше перешкоджає цьому процесу. На це вже давно звернули увагу закордонні лікарі, а от в Україні вона ще довго «визрівала», доки не досягла найкритичнішої «точки кипіння». Тому лише останнім часом в нашій державі почали вивчати проблему антибіотикорезистентності, адже з’явилося усвідомлення, що якісне вирішення проблем зі здоров’ям неможливе без сучасних та достовірних лабораторних досліджень, що допомагають правильно призначити лікування.
А яке ж лабораторне дослідження без сучасного обладнання? У цьому напрямку ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» посідає верхні щабелі рейтингу відповідного обладнання, адже заклад має у своєму арсеналі баканалізатор BD Phoenix M50 (виробництва США), який встановлено у бактеріологічній лабораторії. Це обладнання дозволяє здійснювати аналізи практично всіх відомих груп бактерій за нормами ВООЗ. Крім того, визначення чутливості до антибіотиків проводиться згідно з рекомендаціями EUCAST (Европейського комітету з визначення чутливості до антимікробних препаратів).
Відтак спроможність аналізатора становить 50 досліджень одночасно, прилад може дати повну інформацію про те, які бактерії містяться у тому чи іншому відібраному матеріалі (ранах, крові, сечі, інших зразках), відповідно дозволяє визначити, які антибіотики зможуть знищити небезпечну патогенну мікрофлору організму. Причому інформація, що спричинило захворювання , чим найкраще лікуватися, буде готова вже через 8-12 годин після завантаження матеріалу в аналізатор. Мабуть, не варто говорити, що така оперативність здатна врятувати життя людині! Загалом апарат значно пришвидшує процес верифікації мікроорганізмів, він видає й точніші результати щодо антибіотикочутливості, тому лабораторія Центру спроможна значно розширити діапазон призначення антибіотиків, бо баканалізатор дозволяє визначити чутливість до 32 антибіотиків, тоді, як тепер – до 10-12 препаратів.
Нині заклад розширює власний асортимент лабораторних досліджень, встановлюючи додаткове сучасне обладнання відомих виробників для того, щоб бути конкурентоспроможними на ринку послуг шляхом зменшення вартості відповідних досліджень та часу на їхнє виконання.
Отже, баканалізатор сприяє розширенню меж професійної компетенції наших фахівців, зокрема, у плані бактеріологічного прогнозування. А це надважливо в боротьбі з внутрішньолікарняними інфекціями.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024