Гаряча лінія +380950010340

Навчальний кластер імунізації

Протягом 11-15 грудня у Львові відбувся тренінг для спеціалістів обласних центрів контролю та профілактики хвороб, що переймаються різними аспектами профілактичних щеплень проти вакцинокерованих інфекцій.

Програма тренінгу була доволі насиченою: це і роз’яснення головних постулатів Національної програми з імунізації, принципи залучення до профілактичних щеплень лідерів громадської думки та керівників органів місцевого самоврядування, медичних працівників, а також тих, хто на собі відчув всі переваги щеплень, зокрема від коронавірусної інфекції та грипу. Йшлося також про необхідність надолуження щеплень, передбачених Національним календарем, тих дітей, чиї батьки з різних причин не потурбувалися про це.

Крім того, багато уваги на тренінгу приділено алгоритмам поводження з вакцинами – від їхнього отримання і до надходження до кінцевого споживача, враховуючи вимоги збереження холодового ланцюга.

ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на тренінгу представила фармацевт-провізор відділу імунопрофілактики Анжела Чаус, яка, отримавши відповідний сертифікат від Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я, застосовуватиме отримані знання на практиці.

Як зазначила наша учасниця цих навчань, під час тренінгу вона мала змогу познайомитися зі світовим досвідом принципів імунізації, адже серед тренерів були спеціалісти з європейських країн і, зокрема, визнаний фахівець з профілактики інфекційних захворювань з Туреччини Арзу Козелі.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024