Гаряча лінія +380950010340

Обережно – гепатит А!

За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України з посиланням на інформацію Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, у місті зафіксовано спалах захворювання на гепатит А- («хворобу Боткіна») – (посилання).
У свою чергу заступник генерального директора ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Артем ЯРОШЕНКО зазначив : випадки цього захворювання майже щороку фіксуються і на Чернігівщині. Так за 9 місяців нинішнього року в області зареєстровано 7 випадків хвороби ( п’ять у Чернігові і по одному у Варвинській та Ічнянській ОТГ).
«Втім, у різний час спостерігалися і підйоми захворюваності на гепатит А, – наголосив Артем ЯРОШЕНКО, – останній з них у 2019-му році, коли понад 30 учнів захворіло у Чернігівській ЗОШ №7. Згідно з розслідуванням, ці випадки пов’язані зі співробітниками тамтешнього харчоблоку.
Загалом гепатит А поширюється через воду, в якій збудник хвороби може зберігатися тривалий час, зумовлює швидке розповсюдження недуги. Крім того, факторами передачі інфекції можуть слугувати продукти харчування, предмети побуту. Тому недарма вірусний гепатит А вважається «хворобою брудних рук». У людини, що перехворіла, зберігається нетривалий імунітет, тобто, цією недугою можна хворіти неодноразово. При несвоєчасному виявленні захворювання та неадекватному лікуванні організм людини може неабияк страждати від, зокрема, збільшення печінки та загальної інтоксикації. Відтак профілактичні заходи не складні. Це дотримання особистої гігієни, вживання кип’яченої води, ретельне миття овочів та фруктів».
Також Артем ЯРОШЕНКО зауважив – вірусологічна лабораторія ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у своєму арсеналі має все необхідне для ефективного виявлення збудника захворювання.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024