Гаряча лінія +380950010340

Обережно – гризуни!

Найбільшу шкоду людству з усіх хребетних ссавців завдають гризуни, які є носіями і джерелами біля 200 різних інфекційних та інвазійних небезпечних захворювань, якими можуть хворіти люди і тварини.
Усі види гризунів є носіями та переносниками багатьох захворювань людини й тварин. В перелік природно-вогнищевих інфекцій, що передаються дрібними гризунами відносяться лептоспіроз, лістеріоз, ієрсиніоз, туляремія, псевдотуберкульоз, чума, гельмінтози та ін.
Профілактика захворювань, які передають гризуни базується на комплексі медико-санітарних та ветеринарно-санітарних заходів. Величезне значення мають захист житла, продуктових складів та інших об’єктів від проникнення гризунів, захист водоймищ від можливих забруднень гризунами, знищення щурів і мишей – дератизація.
Дератизація – це комплекс заходів зі знищення гризунів (щурів, мишей, полівок тощо). Дератизація є одним із суттєвих способів боротьби з інфекційними захворюваннями шляхом винищування Вона має не лише протиепідемічне, але й економічне значення, оскільки гризуни завдають великої шкоди сільському господарству, знищуючи посіви, пошкоджуючи зелені насадження, сади і спричиняють інші економічний збитки в побуті.
Також потрібно позбавляти гризунів доступу до їжі і притулків. Для цього необхідно:
– постійно проводити ретельне прибирання приміщень;
– збирати сміття і харчові відходи в залізні сміттєзбиральники або відра з щільними кришками;
– зберігати продукти харчування в місцях, недоступних для гризунів;
– не захаращувати підвальні приміщення і комори непотрібними, старими речами, що створюють зручні умови для гризунів.
– вікна та двері підвальних приміщень перших поверхів щільно закривалися і не мали щілин;
– отвори в місцях введення труб і дротів ретельно закривалися стійкими будівельними матеріалами;
– вентиляційні отвори оздоблювалися металевою сіткою.
– вилов за допомогою різних знарядь лову (мишоловок, капканів, пасток).
Для ефективності дератизації винищувальні заходи необхідно поєднувати з профілактичними, спрямованими на створення несприятливих умов для гніздування і розмноження гризунів, а також на їхню можливість проникати до приміщень.

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023