Гаряча лінія +380950010340

Обережно – гризуни!

Найбільшу шкоду людству з усіх хребетних ссавців завдають гризуни, які є носіями і джерелами біля 200 різних інфекційних та інвазійних небезпечних захворювань, якими можуть хворіти люди і тварини.
Усі види гризунів є носіями та переносниками багатьох захворювань людини й тварин. В перелік природно-вогнищевих інфекцій, що передаються дрібними гризунами відносяться лептоспіроз, лістеріоз, ієрсиніоз, туляремія, псевдотуберкульоз, чума, гельмінтози та ін.
Профілактика захворювань, які передають гризуни базується на комплексі медико-санітарних та ветеринарно-санітарних заходів. Величезне значення мають захист житла, продуктових складів та інших об’єктів від проникнення гризунів, захист водоймищ від можливих забруднень гризунами, знищення щурів і мишей – дератизація.
Дератизація – це комплекс заходів зі знищення гризунів (щурів, мишей, полівок тощо). Дератизація є одним із суттєвих способів боротьби з інфекційними захворюваннями шляхом винищування Вона має не лише протиепідемічне, але й економічне значення, оскільки гризуни завдають великої шкоди сільському господарству, знищуючи посіви, пошкоджуючи зелені насадження, сади і спричиняють інші економічний збитки в побуті.
Також потрібно позбавляти гризунів доступу до їжі і притулків. Для цього необхідно:
– постійно проводити ретельне прибирання приміщень;
– збирати сміття і харчові відходи в залізні сміттєзбиральники або відра з щільними кришками;
– зберігати продукти харчування в місцях, недоступних для гризунів;
– не захаращувати підвальні приміщення і комори непотрібними, старими речами, що створюють зручні умови для гризунів.
– вікна та двері підвальних приміщень перших поверхів щільно закривалися і не мали щілин;
– отвори в місцях введення труб і дротів ретельно закривалися стійкими будівельними матеріалами;
– вентиляційні отвори оздоблювалися металевою сіткою.
– вилов за допомогою різних знарядь лову (мишоловок, капканів, пасток).
Для ефективності дератизації винищувальні заходи необхідно поєднувати з профілактичними, спрямованими на створення несприятливих умов для гніздування і розмноження гризунів, а також на їхню можливість проникати до приміщень.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024