Гаряча лінія +380950010340

Олишівка зустрічала медиків

7 грудня мобільна медична бригада у складі фахівців ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та вузькопрофільних лікарів з Чернігова побували в Олишівці Чернігівського району. Мета, як і завжди, полягала у наданні професійних консультацій місцевим жителям та у проведенні профілактичної роботи щодо попередження соціально значущих захворювань та популяризації щеплень проти вакцинокерованих інфекцій.
Лікарі вели прийом громадян у капітально відремонтованій місцевій амбулаторії загальної практики сімейної медицини, надавши консультації понад 80 жителям Олишівки та навколишніх сіл. Зокрема, кардіолог поспілкувався з 22 селянами, стільки ж людей проконсультував невропатолог, 38 громадян побували на прийомі в офтальмолога. Крім того, про свій рівень цукру у крові дізналися 23 чоловіків та жінок, на вірусні гепатити та ВІЛ обстежено 14 людей, загальний аналіз крові проведено 12 жителям, артеріальний тиск виміряно 40 громадянам, ЕКГ здійснено 19 людям, а до профілактичних щеплень вдалися 5 осіб.
Паралельно спеціалісти Чернігівського МРВ дослідили 39 зразків води на вміст нітратів, з яких у 4 зразках виявлено відхилення від норми, через що громадянам роз’яснено недопустимість вживання такої води немовлятами. Також людям роздано наочні друковані матеріали щодо попередження загострення хронічних захворювань та з популяризації щеплень від грипу та коронавірусної інфекції. А ще спеціалісти відділення провели лекцію у місцевій загальноосвітній школі стосовно боротьби з курінням та небезпеки ботулізму.
Рівень консультацій досліджено за допомогою анкетування, згідно з яким всі опитувані були задоволені їхньою якістю та висловили позитивне ставлення до вакцинації. Про її алгоритми люди мали змогу дізнатися і через QR-код Національного порталу з імунізації, скан якого розміщено безпосередньо в автобусі.
Олишівка стала останнім населеним пунктом, який цьогоріч відвідала мобільна медична бригада. Передбачається, що такі акції триватимуть і наступного року, адже виїзди свідчать про практичну реалізацію необхідності наближення медичної допомоги до населення.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024