Гаряча лінія +380950010340

Перспектива для розвитку громадського здоров’я

Протягом двох днів – 5 та 6 жовтня – в Ужгороді проходила Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Розвиток системи громадського здоров’я України в умовах війни та післявоєнної відбудови».
Участь у конференції взяли представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я МОЗ, керівники обласних центрів контролю та профілактики хвороб, члени міжнародних неурядових організацій, що допомагають впроваджувати засади громадського здоров’я в нашій державі.
На заході обговорено низку важливих тем у цьому напрямку. Зокрема, йшлося про вплив військової агресії проти України на теперішній стан громадського здоров’я, виклики сьогодення у площині протистояння соціально значущим захворюванням, співпрацю між різними профільними установами та організаціями, поширення алгоритмів убезпечення громадян від можливих епідемій, а також визначено першочергові завдання на післявоєнний період.
Крім того, на пленарних сесіях презентовано довгострокову програму «Єдине здоров’я», обговорено якість наукових досліджень у сфері профілактичної медицини. А під час низки панельних дискусій розроблено сталий підхід до подальшого розвитку системи громадського здоров’я в Україні, враховуючи зміни соціального та демографічного характеру.
Активну участь в обговоренні визначених тем взяли генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ та його заступник Артем ЯРОШЕНКО, які поділилися своїм баченням подальшої роботи у розрізі ефективної роботи всіх ланок системи громадського здоров’я.

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023