Гаряча лінія +380950010340

ПЛР: теорія і практика

                  

Протягом тижня на базі ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проходив навчальний тренінг по вдосконаленню знань та навичок з діагностики інфекційних захворювань методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) та правил дотримання біологічної безпеки. Участь у заході взяли спеціалісти установи, що займаються лабораторними дослідженнями, а провели навчання фахівці Бюро ВООЗ в Україні.
Такі тренінги проводяться в багатьох закладах системи громадського здоров’я, лабораторіях лікарняних закладів з метою донесення знань та алгоритмів роботи з цим найсучаснішим методом діагностики.
За словами технічного фахівця з підтримки лабораторій Бюро ВООЗ в Україні Артема Скрипника, лабораторна база Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб оснащена сучасним обладнанням, яке дозволяє ефективного працювати з реактивами, а відтак – мати хороші результати по діагностиці заразних захворювань.
Тренінг складався із теоретичної та практичної частини – лекційного матеріалу з основ ПЛР, методів екстракції, детекції, продуктів амбліфікації, контролю якості ПЛР-досліджень. Практична частина вміщувала проведення ПЛР-діагностики від отримання зразків до видачі результатів.
По завершенню навчань учасники тренінгу – лаборанти, вірусологи, бактеріологи – пройшли підсумкове тестування із закріплення знань, а тим, хто отримав необхідну кількість балів, вручено відповідні сертифікати затвердженого зразка у розрізі безперервного професійного розвитку.
Загалом нині методу ПЛР приділяється особлива увага, зазначає лабораторний спеціаліст Бюро ВООЗ в Україні Лора Чернишова:
«Метод ПЛР – сучасний та ефективний у плані лабораторної діагностики. Його можна використовувати для виявлення майже всіх груп патогенності, тобто, будь-чого, що містить генетичний матеріал. Цей метод вже понад 20 років використовується на ринку лабораторних досліджень. В України така діагностика розвинута належним чином і буде розвиватися й надалі. Втім це не самий дешевий тест, проте він має безліч переваг у порівнянні з іншими методами, адже він швидкий і якісний. Є різні ПЛР-тести, на жаль, зараз часто-густо зустрічаються тести з недоведеною якістю. Якраз ваші лабораторії, проводячи валідацію, можуть порівняти, наскільки інші реактиви ефективні, спираючись на «золотий стандарт», яким і є ПЛР».

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024