Гаряча лінія +380950010340

Побували у двох громадах

Одразу до двох територіальних громад (Холминської Корюківського та Талалаївської Прилуцького районів) 22 серпня приїхали мобільні бригади у складі фахівців ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та вузькопрофільних лікарів з обласного центру та лікувальних закладів Прилуччини.
Як і під час попередніх візитів, співробітники ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» провели попередню роз’яснювальну роботу, повідомивши через засоби масової інформації та соціальні мережі про приїзд лікарів з метою раннього виявлення соціально значущих хвороб, корегування призначеного лікування наявних захворювань у жителів громад, а також поширення знань про необхідність дотримання засад здорового способу життя.
Нагадаємо: такі виїзди стали можливими завдяки наданню від міжнародних партнерів Обласному центру контролю та профілактики хвороб двох комфортабельних автобусів. Тому, враховуючи велику територію Чернігівської області та специфіку щільності розселення громадян, один автобус обслуговуватиме північні райони Чернігівщини, інший – південні.
Посилання: https://cnobldses.gov.ua/popovnennia-nashoho-avtoparku/
Загалом, згідно зі статистичними даними 2021-го року, на території Холминської селищної ради проживають близько 4 600 громадян ( в тому числі понад 660 дітей), у Талалаївській територіальній громаді – близько 11-ти тисяч жителів( в тому числі 1,5 дітей).
Звісно, що на прийомі у медиків побували не тільки жителі центрів громад, а й навколишніх сіл: Козилівки, Олешні, Жуклі, Камки під час роботи бригади у Холмах, та Петькового, Рябух, Слобідки, Липового, Харькового, Плугатаря і Скороходового звернулися до медиків у Талалаївці.
Загалом вузькопрофільні спеціалісти у Холмах прийняли близько 180 чоловіків, жінок та дітей: на прийомі у кардіолога побували 32 громадян, офтальмолог проконсультував – 57 жителів, невролог – 35, ревматолог – 29. Окрім того, фахівці з надання психологічної допомоги надали консультації 17 громадянам, з них 11 дітям, 123 людини виміряли артеріальний тиск, 203 обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 92 людини виміряли рівень глюкози у крові, до профілактичних щеплень вдалися 23 людини. https://cnobldses.gov.ua/wp-content/uploads/2023/08/f1_2208.jpgТакож від місцевих громадян поступили 39 зразків колодязної води (знайдено перевищення в одному зразку), 22 зразка овочів перевірено на вміст радіонуклідів.
У той час члени мобільної бригади у Талалаївці протягом дня прийняли понад 166 громадян: кардіолог – 46, офтальмолог – 27, ендокринолог – 32, дерматовенеролог – 43, хірург – 19. Крім того, ЕКГ пройшли 40 пацієнтів, 49 людей виміряли свій артеріальний тиск, 48 дізналися про свій ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 53 людини виміряли рівень цукру у крові, профілактичні щеплення здійснено 13-тьом дітям. Обстежено 47 зразків колодязної води, 9 з них не відповідають визначеним нормам.
Під час роботи лікарів співробітники Обласного центру контролю та профілактики хвороб роздали низку друкованих матеріалів із закликами не нехтувати проявами захворювань, необхідності вакцинації та пропонували більше про щеплення дізнатися із QR-коду Національного порталу з імунізації – хабу достовірної та корисної інформації для всіх, скан якого розміщено в автобусах.
По завершені роботи у громадах, жителі та представники органів місцевого самоврядування щиро подякували медикам за роботу та висловили сподівання, що візити фахівців дадуть відчутні результати.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024