Гаряча лінія +380950010340

Майже 315 пацієнтів оглянули у Добрянці та Малій Дівиці лікарі мобільних медичних бригад

25 квітня у межах Всесвітнього тижня імунізації «Мобільний автобус» з групою вузькопрофільних лікарів і фахівців Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб вирушив до прикордонного селища Добрянка, що в Чернігівському районі.

У місцевій сільській амбулаторії пацієнтів приймали офтальмолог, отоларинголог, невропатолог, ендокринолог та педіатр. Загалом консультації спеціалістів з подальшими рекомендаціями отримали більше 200 добрянців та жителів найближчих сусідніх сіл, у тому числі діти.

Крім того, люди мали нагоду виміряти артеріальний тиск, здати кров на виявлення гепатитів В і С і для перевірки рівня цукру.

Також місцеві жителі приносили воду з власних колодязів, щоб дізнатися, чи не перевищений у ній рівень нітратів. Загалом проведено дослідження 19 зразків, і відхилення виявлено лише в одному. Громадяни за лічені хвилини ознайомилися з результатами.

Під час роботи лікарів в амбулаторії розгорнулося «Містечко здоров’я»: фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом зі своїми колегами з Ріпкинського відділення спілкувалися з місцевими жителями щодо важливості щеплень від вакцинокерованих інфекцій.

Добрянці позитивно сприймали інформацію медичних працівників, ознайомилися з друкованою тематичною продукцією, а дехто долучився до Тижня імунізації, зробивши профілактичні щеплення. Загалом вакциновано 12 людей, у тому числі 11 дітей.

Цього ж дня автобус з мобільною бригадою медиків та фахівців Прилуцького міськрайонного відділу Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб виїжджав до селища Мала Дівиця.

Вузькопрофільними лікарями (кардіологом, невропатологом та офтальмологом) було оглянуто і надано профільні консультації 112 громадянам.

Разом з тим 14 пацієнтам зроблено електрокардіограму, 35 – виміряно артеріальний тиск і 11 – рівень цукру у крові, 7 людей обстежено на предмет виявлення гепатитів.

Паралельно спеціалісти Прилуцького МРВ дослідили 7 зразків води від громадян (у 2 зразках виявлено перевищення рівня нітратів). Громадян попередили про уникнення використання неякісної води, зокрема для немовлят, та провели масово-роз’яснювальну роботу щодо попередження загострення хронічних захворювань, необхідності щеплень проти вакцинокерованих інфекцій, роздали низку тематичних друкованих матеріалів.

Також до Всесвітнього тижня імунізації спеціалісти прочитали для учнів 5-11 класів Малодівицької загальноосвітньої школи лекцію на тему «Вакцинація. Запитання і відповіді» та провели бесіду стосовно ефективності вакцинації з працівниками КНП «Малодівицький ЦПМСД».

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024