Гаряча лінія +380950010340

Популяризуємо засади здорового способу життя

17 травня – Всесвітній день боротьби із артеріальною гіпертензією. Це хороша нагода поговорити із людьми не тільки про небезпеку підвищеного артеріального тиску, а і розповісти про прості правила, дотримання яких дозволяють взяти під контроль хронічні захворювання та уникнути нових недуг.
Тому активну участь у поширенні знань щодо подолання гіпертонії цього дня взяли фахівці ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» – у приміщенні установи лікарі відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань вимірювали тиск всім бажаючим, надавали консультації щодо медикаментозних та немедикаментозних методів утримання нормального артеріального тиску, а також роздавали наочні друковані матеріали з інформацією про симптоматику гіпертонічної хвороби, переваги виваженого харчування при підвищеному тиску та закликами про необхідність позбавлення факторів, що сприяють негативним наслідкам нелікованої артеріальної гіпертензії.
Також фахівці Центру разом із медиками первинної ланки КНП «Чернігівський районний центр ПМСД» побували у модульному містечку села Новоселівка, що у передмісті обласного центру. Під час спілкування із тамтешніми мешканцями, що тимчасово проживають у містечку (адже їхні домівки зруйнувала ворожа артилерія у лютому-березні минулого року), спеціалісти говорили не тільки про профілактику загострень гіпертонічної хвороби, а і про необхідність та доступність щеплень проти вакцинокерованих захворювань і рекомендованої вакцинації проти коронавірусної інфекції та грипу. Також громадянам було роздано наочні матеріали, надані консультації, а деяким бажаючим проведено експрес-тестування на предмет виявлення таких захворювань, як гепатити В і С та ВІЛ.
Як зазначила одна з активісток села Марія М., місцеві жителі завжди радо зустрічають лікарів, адже вони можуть отримати консультації безпосередньо на місці, що дуже зручно, бо не треба їхати для цього до обласного центру. Крім того, спеціалістам ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» довелося розповідати не тільки про профілактику гіпертонії та інших соматичних захворювань, а й про правила уникнення стресів, правильну поведінку під час оголошення повітряних тривог. І це не дивно, адже саме Новоселівка у розпал бойових дій зазнала великих руйнувань і багато тамтешніх жителів втратили свої домівки, що вкрай негативно позначилося на їхньому психологічному стані.
Отже, відвідування жителів сільської місцевості спеціалістами ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» триватиме і надалі, адже безпосереднє спілкування із громадянами на місцях має бажаний ефект.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024