Гаряча лінія +380950010340

Правильно підібраний респіратор – ваш захист

За останні роки збільшилась захворюваність на повітряно-крапельні інфекції (пандемія коронавірусу, захворювання туберкульозу ті ін.), що характеризуються важкими та (або) стійкими розладами здоров’я, високим рівнем смертності, швидким поширенням хвороб.
Щоб не допустити розповсюдження інфекції серед населення та медичних працівників, які контактують з хворими, треба обов`язково проходити тестування – фіт-тестом.
Фіт-тест — це інструмент, що визначає, чи підходять розміри респіратора до обличчя того, хто його носитиме.
Заклади охорони здоров’я (ЗОЗ) повинні мати достатню кількість моделей і розмірів респіраторів. Це потрібно для того, щоб співробітники могли пройти фіт-тест.
Медпрацівники можуть використовувати лише марку, модель і розмір респіратора або респіраторів, які вони успішно протестували. Відповідно, керівництво повинне інформування кожного співробітника щодо виробника, моделі і розміру респіратора, який він може носити.
Фіт-тест є обов’язковим для всіх, хто використовує респіратори. Він гарантує, що за умови правильного одягання, обраний бренд і розмір респіратора підходить для захисту.
Додаткові фіт-тести проводяться при зміні фізичних параметрів людини при:
– збільшені або зменшені ваги
– пластичної операції на обличчі
– використання зубних протезів та інше
Фіт-тест буває:
– якісним
– кількісним
Якісний тест – це коли людина надягає респіратор, а зверху спеціальний ковпак. Під нього розпилюється речовина, що під час потрапляння на слизову язика викликає солодкий чи гіркий смак. Якщо цей аерозоль, за умови одягненого респіратора, потрапляє у ротову порожнину і людина відчуває смак — це означає, що респіратор не захищає. Тест вважається непройденим.
Кількісний тест полягає у тому, що за допомогою спеціального обладнання: лічильника часточок вимірюють їх концентрацію у приміщенні і просторі між обличчям та респіратором. Під час порівняння цих концентрацій оцінюють ступінь протиаерозольного захисту.
Лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» має можливості, знання та фіт-тест для проведення досліджень.

Відбувся тренінг для тренерів з управління надзвичайними ситуаціями у сфері громадського здоров’я Завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Сергій Панкеєв та керівник Прилуцько... 24 Квітня 2024
У Чернігові пройшов тренінг «Імунізація на практиці: холодовий ланцюг» 12 квітня представники структурних підрозділів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» пройш... 22 Квітня 2024
Моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 22 Квітня 2024