Представники Чернігівського ОЦКПХ та його структурних підрозділів побували у столиці на навчальному модулі
Фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профiлактики хвороб взяли участь у навчальному тренінгу «Базовий курс з управління надзвичайними ситуаціями в галузі громадського здоров’я», який з 18 по 22 грудня проходив у місті Києві. Захід організований Центром громадського здоров’я МОЗ України та Міжнародним навчальним та освітнім центром охорони здоров’я (І- ТЕСН, Університет Вашингтон) за підтримки Центру контролю за захворюваннями США).
На навчаннях були присутні спеціалісти з 6 областей України, з-поміж яких епідеміологи, фахівці відділів моніторингу та реагування на небезпеки.
Чернігівський ЦКПХ на тренінгу представляли заступник генерального директора з впровадження систем управління якістю Геннадій Фесюн, завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Сергій Панкеєв, завідувачка санітарно-гігієнічної лабораторії Світлана Пирожкова, керівник Прилуцького МРВ Віталій Христюк і завідувачка санітарно-гігієнічної лабораторії Ніжинського МРВ Наталія Колесник.
Мета курсу – фахова орієнтація персоналу на досягнення кінцевого результату і подолання труднощів з питань реагування на надзвичайні ситуації, персоналу управління надзвичайними ситуаціями в галузі громадського здоров’я, персоналу ОЦКПХ та інших осіб, які відіграють важливу роль у реагуванні на надзвичайні ситуації в галузі громадського здоров’я.
Ключовим завданням заходу було підвищення навичок і знань, формування компетенцій учасників з питань реагування на загрози, а також підвищення здатності до швидкого реагування на надзвичайні ситуації, виявлення загрози, оцінки ризиків, управління командою та координації дій між різними зацікавленими сторонами, розробки і впровадження ефективних заходів з контролю та протидії загрозам.
Опрацьовані навички з використання геоінформаційних систем та систем управління інцидентами, оцінювання ризиків та психосоціальної допомоги постраждалим і персоналу.
Отриманий на тренінгу досвід зможе бути використаний під час проведення навчально-тренувальних занять щодо реагування на хімічну, біологічну, радіаційну та ядерну небезпеку.