Про інфекційний контроль – медикам «швидкої»
Впровадження засад інфекційного контролю – важлива складова запобігання заразним захворюванням. Цього постулату повинні дотримуватися всі лікарняні заклади, адже там створюються умови для безпечного перебування пацієнтів та ефективної роботи медичного персоналу.
Враховуючи, що ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» є невід’ємною частиною системи громадського здоров’я, його важлива роль полягає у масово-роз’яснювальній роботі з приводу упередження поширення, зокрема, інфекційних захворювань. Тому фахівці установи постійно відвідують лікарняні заклади Чернігівщини з метою донесення до тамтешніх медиків основ дотримання правил запобігання як внутрішньолікарняної інфекції, так і методів правильної гігієни рук персоналу, створення безпечного середовища для успішної роботи медичного закладу.
Так 5 червня спеціалісти ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» побували у КНП «Чернігівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф». Завідувач відділу інфекційного контролю Анатолій ВАЛОВЕНКО нагадав співробітникам про необхідність дотримання основних положень Наказу Міністерства охорони здоров’я України №1614 «Про організацію профілактики інфекцій та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення» та ознайомив з постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2023 року № 376, яка передбачає зміни до Переліку забезпечення належного рівня надання медичних послуг за договором з НСЗУ. Перелік доповнено мінімальними вимогами до профілактики інфекцій, інфекційного контролю, протидії поширенню збудників з антимікробною резистентністю та якості бактеріологічних досліджень. Відповідно до контрактування закладів охорони здоров’я на 2024 рік за програмою медичних гарантій навчання проходитиме з врахуванням зазначених вимог. Таким чином:
– Дана рекомендація по плану дій з ПІІК в закладі;
– Дана рекомендація по плану дій з впровадження гігієни рук у роботі в закладі;
– Дана рекомендація по написанню СОПів та визначені першочергових завдань у цьому напрямку;
– Роз’яснено алгоритми з профілактики повітряно-крапельнх інфекцій;
– Порядок дій при появі інфекційніх хвороб, що повязані із професійною медичною діяльністю (туберкульоз, ВІЛ, гепатити В і С, грип, кір, кашлюк)
Крім того, медикам надані матеріли для навчання та підготовки фахівців з інфекційного контролю для поширення та впровадження в роботі. Ці документи розроблені фахівцями ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».