Гаряча лінія +380950010340

Про ментальне здоров’я – від фахівців зі США

17 травня у Чернігові побували науковці-спеціалісти із психічного здоров’я зі Сполучених Штатів Америки. Мета їхнього візиту – навчити представників органів місцевого самоврядування, освітян, медиків, фахівців сфери соціального захисту новаторським моделям опанування себе під час стресів, методам само- та взаємодопомоги при тимчасових невротичних станах. Під час візиту американські фахівці презентували свої розробки у площині збереження психічного здоров’я та анонсували низку тренінгів, які вони проведуть на початку липня з цільовими групами у Чернігові.
Докладніше – за посиланням на офіційний сайт Чернігівської ОВА :
https://cg.gov.ua/index.php?id=474832&tp=page
Також заокеанські гості відвідали і ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», де протягом кількох годин провели цікавий та актуальний у теперішній час тренінг «Трансформація травми: шлях до надії та зцілення для України» – захід, який став можливим за сприяння Програми РАСТ та Центру медицини психіки та тіла (СМВМ). Тренінг зібрав не тільки фахівців ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», а й представників різних сфер державного управління, соціального захисту, педагогів, психологів, медиків тощо. І це свідчення того, що у непрості часи для нашої держави проблема збереження психологічного здоров’я, вміння адекватно та виважено реагувати на загрозу для життя, підтримка оточуючих є надзвичайно актуальними. Тому недарма генеральний директор ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ під час відкриття тренінгу сказав: «Психологічне здоров’я нині – пріоритетне питання, адже воно напряму пов’язане зі здоров’ям фізичним. Відтак, його неможливо ігнорувати».
Головним спікером тренінгу виступив справжній корифей американської психіатрії, доктор медичних наук, професор, випускник Гарвардського університету, засновник Центру медицини психіки і тіла, автор кількох десятків наукових праць, книг з виявлення причин та наслідків психо-соматичних розладів Джеймс Гордон. Поважний дослідник розкрив причинно-наслідкові зв’язки появи відхилень у звичній здоровій поведінці українців, зазначивши, що це цілком природньо, адже всі ми нині перебуваємо на різних стадіях стресу через зовнішню загрозу і, опинившись у екстремальній ситуації психічного навантаження, маємо віддалені наслідки цієї неприродньої ситуації.
Йшлося і про аспекти досягнення рівноваги та допомоги оточуючим внаслідок хронічних стресів та потужного навантаження на нервову систему. Головний постулат, який озвучив професор Гордон, можна охарактеризувати як «без допомоги собі неможлива допомога ближньому». Тому було проведене практичне заняття із релаксації та застосуванням простих афірмацій, які допомагають стабілізувати ставлення до травматичних ситуацій та відновити біологічні функції нервової системи, а відтак – досягти фізіологічного гомеостазу.
«Втеча або боротьба» – саме така первинна реакція людського організму на зовнішні подразники. І лише обрання одного з двох варіантів допоможе людині адаптуватися і навіть змусити працювати собі на користь всі важливі функції організму, – стверджує Джеймс Гордон, акцентуючи увагу на застосуванні пластичних технік діафрагмального дихання, як ефективного чинника початку відновлення організму у посттравматичному періоді.
Під час зустрічі американські гості викрили багато прихованих пластів, що негативно відображаються на стані нервової системи. Всі вони описані у книзі професора Гордона «Трансформація травми: шлях до надії та зцілення», яку також було презентованого цього дня.
Таким чином, плідна та цікава зустріч з видатними спеціалістами у галузі психотерапії та психосоматики дала змогу її учасникам суттєво поповнити свої знання та у подальшому застосовувати їх на практиці. Звісно, якщо вони «впадуть на благодатний грунт», всі ми станемо здоровішими та зможемо внутрішньо протистояти жахам, що несе із собою війна.

Відбувся тренінг для тренерів з управління надзвичайними ситуаціями у сфері громадського здоров’я Завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Сергій Панкеєв та керівник Прилуцько... 24 Квітня 2024
У Чернігові пройшов тренінг «Імунізація на практиці: холодовий ланцюг» 12 квітня представники структурних підрозділів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» пройш... 22 Квітня 2024
Моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 22 Квітня 2024