Гаряча лінія +380950010340

Про застудні хвороби на Чернігівщині – для української аудиторії

24 січня тележурналісти українського міжрегіонального інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» у своєму денному ефірі презентували низку сюжетів щодо ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ з огляду на збільшення випадків занедужання на коронавірусну інфекцію та появу її нового субваріанту штаму Омікрон – «Дженні».

До прямого включення у програму доєднався і заступник генерального директора ДУ “Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Артем Ярошенко, який, зокрема, зазначив:

«Нині в області спостерігається певне збільшення захворюваності. Втім, вона поки залишається нижчою за епідемічний поріг на 7%. Якщо ж порівнювати, то протягом минулого тижня у порівнянні з позаминулим відбулося зростання захворюваності на 17%. Втім, це типова ситуація як для теперішнього сезону в нашому регіоні. Спостерігаються певні «піки» захворювання, що пов’язано з відновленням навчального процесу».

На запитання журналістів – як через появу нового субваріанту Омікрону здійснюється лабораторна діагностика COVID-19 – фахівець пояснив:

«Дійсно, в області циркулює штам Омікрон. На його варіанті ми бачимо, що вірус слабне. Лабораторна діагностика відбувається шляхом доставки біологічних матеріалів з області до центральної референс-лабораторії, де проходить субтипування збудника та визначається їхній вид та підвид».

Також Артем Ярошенко наголосив на дотриманні простих правил профілактики застудних хвороб:

«Головне – до початку епідемічного сезону необхідно вакцинуватися. Хоча вона і не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє, проте ми зможемо убезпечити себе від ускладнень, тяжких та віддалених наслідків. Якщо ж ви захворіли, необхідно в максимально короткий термін звернутися до лікаря. Звісно, у такому випадку не можна займатися самолікуванням, це може призвести до небажаного результату. Хворий повинен перебувати вдома, не відвідувати людних місць, при необхідності – використовувати захисні засоби – маску чи респіратор, користуватися антисептиками. Тобто, дотримуватися всіх тих стандартних порад, що були під час активного поширення коронавірусу світом. Будьте здорові!»

Куликівка: підписаний Меморандум втілюється у конкретні справи Триває робота пілотного проєкту «Здорова громада», започаткованого в рамках Меморандуму про співпрацю між ДУ «Чернігівський обласн... 26 Квітня 2024
Майже 315 пацієнтів оглянули у Добрянці та Малій Дівиці лікарі мобільних медичних бригад 25 квітня у межах Всесвітнього тижня імунізації «Мобільний автобус» з групою вузькопрофільних лікарів і фахівців Чернігівського об... 26 Квітня 2024
Всесвітній тиждень імунізації: чому важливо вакцинуватися? Із 24 квітня в Україні проходить Всесвітній тиждень імунізації. Його мета – широке висвітлення ситуації із захворюваністю на інфек... 25 Квітня 2024