Гаряча лінія +380950010340

Про застудні хвороби на Чернігівщині – для української аудиторії

24 січня тележурналісти українського міжрегіонального інформаційного проєкту «Суспільне. Спротив» у своєму денному ефірі презентували низку сюжетів щодо ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ з огляду на збільшення випадків занедужання на коронавірусну інфекцію та появу її нового субваріанту штаму Омікрон – «Дженні».

До прямого включення у програму доєднався і заступник генерального директора ДУ “Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Артем Ярошенко, який, зокрема, зазначив:

«Нині в області спостерігається певне збільшення захворюваності. Втім, вона поки залишається нижчою за епідемічний поріг на 7%. Якщо ж порівнювати, то протягом минулого тижня у порівнянні з позаминулим відбулося зростання захворюваності на 17%. Втім, це типова ситуація як для теперішнього сезону в нашому регіоні. Спостерігаються певні «піки» захворювання, що пов’язано з відновленням навчального процесу».

На запитання журналістів – як через появу нового субваріанту Омікрону здійснюється лабораторна діагностика COVID-19 – фахівець пояснив:

«Дійсно, в області циркулює штам Омікрон. На його варіанті ми бачимо, що вірус слабне. Лабораторна діагностика відбувається шляхом доставки біологічних матеріалів з області до центральної референс-лабораторії, де проходить субтипування збудника та визначається їхній вид та підвид».

Також Артем Ярошенко наголосив на дотриманні простих правил профілактики застудних хвороб:

«Головне – до початку епідемічного сезону необхідно вакцинуватися. Хоча вона і не дає стовідсоткової гарантії, що людина не захворіє, проте ми зможемо убезпечити себе від ускладнень, тяжких та віддалених наслідків. Якщо ж ви захворіли, необхідно в максимально короткий термін звернутися до лікаря. Звісно, у такому випадку не можна займатися самолікуванням, це може призвести до небажаного результату. Хворий повинен перебувати вдома, не відвідувати людних місць, при необхідності – використовувати захисні засоби – маску чи респіратор, користуватися антисептиками. Тобто, дотримуватися всіх тих стандартних порад, що були під час активного поширення коронавірусу світом. Будьте здорові!»

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024