Гаряча лінія +380950010340

Профілактика хвороб – для людей

З метою створення умов для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування в умовах подолання наслідків російської агресії на території області, поліпшення ранньої діагностики і профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб серед населення, популяризації вакцинації ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» спільно з Управлінням охорони здоров’я облдержадміністрації затверджено план виїздів мобільних медичних бригад у громади області. Основною особливістю даного плану є те, що перелік необхідних медичних спеціалістів визначається безпосередньо територіальними громадами.
https://cnobldses.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/20230621_124005.jpg21 червня відбувся перший виїзд мобільної медичної бригади у Варвинську громаду на автобусі, який ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» отримано від Всесвітньої організації охорони здоров’я». В складі бригади були присутні спеціалісти ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», КНП «Чернігівська обласна лікарня», КНП «Чернігівська міська лікарня №2», КНП «Прилуцька міська лікарня».
Фахівцями Варвинського відділення ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» була проведена активна попередня інформаційна кампанія серед населення громади, відповідно на прийом до лікарів зібралося дуже багато людей, навіть з інших громад. Неабияку роль у проведенні заходу відіграла і активна позиція Варвинського селищної голови Валентини САВЕРСЬКОЇ -ЛИХОШВИ.
Загалом протягом дня на прийомі побувало 280 місцевих жителів, в тому числі у кардіолога – 30, нефролога -26, офтальмолога – 56, ендокринолога- 48, хірурга (УЗД) -42, ревматолога – 40, травматолога -ортопеда – 38. Тестування на ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити В і С пройшли 124 людини. Вміст цукру у крові перевірили 40 громадян, артеріальний тиск -70. Провести таку величезну роботу було ж неможливим без спеціалістів КНП «Варвинський ЦПМД» та КП «Варвинська лікарня», які створили необхідні умови праці для роботи бригади.
Спеціалісти ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» розповідали місцевим жителям про основні правила профілактики захворювань, необхідність вакцинації проти інфекційних недугів та поширювали інформаційні матеріали.
Даний візит показав, що існують проблеми з доступністю медичної допомоги, в першу чергу для соціально незахищених верств населення. Отже, робота з відвідування громад Чернігівщини спеціалістами ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» разом із вузькопрофільними спеціалістами триватиме й надалі.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024