Гаряча лінія +380950010340

Проконсультували понад 130 пацієнтів: мобільна медична бригада побувала у Новому Бикові

16 листопада мобільна медична бригада у складі фахівців ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та вузькопрофільних спеціалістів з різних лікувальних закладів Чернігова побувала у селі Новий Биків Ніжинського району. Про подію місцеві жителі були заздалегідь оповіщені через соціальні мережі та оголошення, розповсюджені у сільських населених пунктах.
В цілому консультації лікарів надані 133 жителям Нового і Старого Бикова Новобасанської громади та сіл Петрівка і Козацьке – Бобровицької. Зокрема, побували на прийомі, де отримали відповідні рекомендації і призначення: у ендокринолога – 26 громадян, у невропатолога – 23, у кардіолога – 20.
Крім того, 25 пацієнтів дізналися про свій артеріальний тиск, 19 – про рівень цукру у крові, ще 20 людей обстежено на вірусні гепатити. Також під час відвідування Новобиківської сільської лікарської амбулаторії 5 наймолодших жителів сільських громад були вакциновані згідно з календарем профілактичних щеплень. Щодо вакцинації загалом, то люди активно підтримують цей метод попередження інфекційних, у тому числі і сезонних, захворювань.
Разом з тим, спеціалісти Бобровицького відділення Ніжинського міськрайонного відділу, що входить до складу Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, у приміщенні амбулаторії та в інших громадських місцях Нового Бикова розповсюджували друковані наочні матеріали щодо переваг профілактичних щеплень і попередження найпоширеніших інфекційних захворювань. А ще вони перевіряли питну воду з індивідуальних шахтних колодязів на вміст нітратів. Всього досліджено 28 зразків, у 2 з яких зафіксовані відхилення від норми.
Результати проведеного серед відвідувачів амбулаторії анкетування свідчать про високу оцінку якості роботи мобільної медичної бригади. За словами місцевих жителів, для багатьох селян на сьогодні це чи не єдина можливість потрапити на прийом до висококваліфікованого спеціаліста, адже далеко не кожен має змогу відвідати медичні заклади обласного центру. І особливо важливі зустрічі з медиками саме для таких сіл, як Новий Биків, жителі якого дуже постраждали від російських загарбників під час більш ніж місячної окупації населеного пункту у 2022-ому році.
Тож спільна діяльність лікарів і представників ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» створює для жителів навіть найвіддаленіших сіл можливість на місці отримати реальну допомогу, зокрема і психологічну. Відтак мобільні медичні бригади знову збираються в дорогу.

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023