Гаряча лінія +380950010340

Радіаційний фон на Чернігівщині – під постійним контролем!

8 листопада світова спільнота відзначає Міжнародний день радіології на честь відкриття наприкінці позаминулого століття рентгенівських променів.
І хоча здебільшого цей день стосується таких видів медичної діагностики, як рентгенологія та радіологія, всі фахівці, що мають справу із дослідженням радіаційного фону, також причетні до цього важливого винаходу.
Не виняток і установи сфери громадського здоров’я, зокрема обласні центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України, що діють в усіх регіонах нашої держави. Наприклад, одразу після аварії на Чорнобильській АЕС у нинішньому Чернігівському обласному центрі контролю та профілактики хвороб відкрито радіологічну лабораторію, яка працює і донині, значно розширивши свої можливості і потужності.
Сьогодні її роботу забезпечують троє фахівців (фельдшер-лаборант, технік та провідний інженер), які щодня здійснюють моніторинг гамма-випромінювання у визначених точках області. Але є й інші обов’язки, про які розповідає провідний інженер Юрій ХІМІЧ:
«Ми маємо змогу визначати вміст радіонуклідів у продуктах харчування, будівельних матеріалах, у деревині тощо. Працюємо і за замовленнями як підприємств, так і окремих громадян згідно із затвердженим державою прейскурантом. Нині ми за допомогою сучасних приладів (радіометра-дозиметра СТОРА) можемо виміряти альфа-, бета- і гамма-випромінювання. Всі дослідження здійснюються у відповідності до визначених норм. Лабораторія обладнана муфельною піччю, сучасними вагами, окремою кімнатою для підготовки проб. Тобто, в наявності усе необхідне для ефективної роботи оснащення».
У найближчій перспективі у цій лабораторії планується встановлення новітнього радонометра – приладу, що здатен у грунті, воді, повітрі вимірювати вміст радону. Тобто, він певною мірою може визначати рівень безпеки на робочих місцях, у будинках тощо. Такий вид дослідження дуже актуальний у теперішній важкий час для країни, адже за його допомогою можна буде вимірювати вміст цього газу у бомбосховищах та різного роду укриттях.
Відтак держава та міжнародні партнери продовжують допомагати необхідним обладнанням установам громадського здоров’я. До прикладу, 8 листопада заклад у якості гуманітарної допомоги отримав індивідуальні дозиметри. Важливість приладів важко переоцінити, адже вони будуть спрямовані, зокрема, на потреби груп швидкого реагування, створених на базі ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ».
Отже, радіологічна лабораторія як невід’ємний підрозділ установи спрямовує свою діяльність на збереження здоров’я громадян, а відтак – визначає ризики для безпечної життєдіяльності, що існують у навколишньому середовищі.

Додатково – прейскурант цін за посиланням

 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024