Гаряча лінія +380950010340

Реагувати на ХБРЯ загрози навчали фахівців з усієї України під час національного тренінгу у столиці

14-17 листопада у Києві пройшов перший національний тренінг щодо реагування на хімічні, біологічні, радіологічні та ядерні (ХБРЯ) загрози у рамках спільної взаємодії функціональних підсистем цивільного захисту Міністерства охорони здоров’я та закладів охорони здоров’я України.
У навчанні, організованому Науково-технологічним центром України спільно з Центром громадського здоров’я МОЗ України та Національним медичним університетом ім. О.О. Богомольця, разом з представниками дев’яти областей України взяв участь і завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Сергій Панкеєв.
За його словами, тренінг сприяв підвищенню готовності та реагування різних груп медичного персоналу на надзвичайні ситуації, пов’язані з хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними загрозами. Навчання об’єднало представників різних секторів, включаючи громадське здоров’я, екстрені медичні служби, лікарів, медичних сестер, фельдшерів та керівників медустанов.
Учасники вивчали методи догоспітального управління, процедури дезактивації, координації і стратегічного планування в умовах ХБРЯ надзвичайних ситуацій.
Крім теоретичної частини, курс включав також практичні вправи, моделювання сценаріїв та інтерактивні сесії. Учасники отримали практичні знання та навички для ефективного реагування на надзвичайні ситуації, викликані хімічними, біологічними, радіологічними та ядерними чинниками, для забезпечення безпеки і благополуччя населення.
За словами Сергія Панкеєва, тренінг був досить насиченим, а дискусії і, особливо, спільні дії під час практичних занять по реагуванню на загрози в обстановці, наближеній до реальної, при нульовій температурі на вулиці протягом 6 годин лише сприяють створенню сильної та висококваліфікованої системи реагування на небезпеки під час надзвичайних ситуацій в Україні.

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023