Реагувати на надзвичайні ситуації – готові!
Для забезпечення оцінювання спроможностей України реагувати на радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні загрози в Чернігівській області працювала Консультативна місія з питань радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз у рамках механізму цивільного захисту Європейського Союзу.
Відбулась спільна нарада за участю представників ГУ ДСНС в Чернігівській області, УОЗ Чернігівської ОВА, ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ», ГУ Національної поліції в Чернігівській області, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА, Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.
Представники органів виконавчої влади доповіли і визначили свої функції під час реагування на РХБ-інциденти з демонстрацією презентації українською та англійською мовами.
Від ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» на нараді був присутній завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Сергій Панкеєв. У своїй доповіді він зазначив правові аспекти утворення в ОЦКПХ груп швидкого реагування на ХБРЯ-загрози, їх кількість в межах Чернігівської області, забезпечення автотранспортом, засобами індивідуального захисту, приладами, реактивами та середовищами для оперативного визначення тієї чи іншої небезпеки. Представники Консультативної місії дізнались про щоденний моніторинг гамма-фону, який проводиться тричі на день фахівцями ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» в 21 точці регіону.
Окремо йшлося про важливість щоденного спільного обміну інформацією для зменшення часу реагування на ХБРЯ загрози та підпорядкованості підрозділів реагування між ДСНС та ОЦКПХ, що зазначені в спільному Наказі від 01.03.2023 № 55/25 «Про затвердження Інструкції взаємодії ГУ ДСНС України в Чернігівській області та ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» на випадок загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій».
В заключній промові керівник групи Консультативної місії наголосив на необхідності таких обговорень, відпрацювань механізму і черговості в процесі реагування кожної ланки органів виконавчої влади та закріплення таких навичок навчаннями в умовах, близьких до бойових.