Гаряча лінія +380950010340

Реагувати на надзвичайні ситуації – готові!

Для забезпечення оцінювання спроможностей України реагувати на радіаційні, хімічні, біологічні та ядерні загрози в Чернігівській області працювала Консультативна місія з питань радіаційних, хімічних, біологічних та ядерних загроз у рамках механізму цивільного захисту Європейського Союзу.

Відбулась спільна нарада за участю представників ГУ ДСНС в Чернігівській області, УОЗ Чернігівської ОВА, ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ», ГУ Національної поліції в Чернігівській області, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Чернігівської ОВА, Чернігівського обласного центру з гідрометеорології.

Представники органів виконавчої влади доповіли і визначили свої функції під час реагування на РХБ-інциденти з демонстрацією презентації українською та англійською мовами.

Від ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» на нараді був присутній завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Сергій Панкеєв. У своїй доповіді він зазначив правові аспекти утворення в ОЦКПХ груп швидкого реагування на ХБРЯ-загрози, їх кількість в межах Чернігівської області, забезпечення автотранспортом, засобами індивідуального захисту, приладами, реактивами та середовищами для оперативного визначення тієї чи іншої небезпеки. Представники Консультативної місії дізнались про щоденний моніторинг гамма-фону, який проводиться тричі на день фахівцями ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» в 21 точці регіону.

Окремо йшлося про важливість щоденного спільного обміну інформацією для зменшення часу реагування на ХБРЯ загрози та підпорядкованості підрозділів реагування між ДСНС та ОЦКПХ, що зазначені в спільному Наказі від 01.03.2023 № 55/25 «Про затвердження Інструкції взаємодії ГУ ДСНС України в Чернігівській області та ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» на випадок загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій».

В заключній промові керівник групи Консультативної місії наголосив на необхідності таких обговорень, відпрацювань механізму і черговості в процесі реагування кожної ланки органів виконавчої влади та закріплення таких навичок навчаннями в умовах, близьких до бойових.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024