Гаряча лінія +380950010340

Реагувати на повінь та її наслідки – готові

За інформацією, отриманою від Чернігівського обласного центу з гідрометеорології, 22-27 лютого на р. Дніпро в межах Чернігівської області внаслідок потепління на фоні утримання високих рівнів води триватиме значне затоплення заплави з порушенням транспортного сполучення ряду прирічкових сіл та можливим початковим затопленням житлових будинків окремих сіл водами річок Дніпро та Сож у Чернігівському районі (2 рівень небезпеки – помаранчевий).

На р. Десна та її притоці р. Снов утримуватиметься затоплення заплавних територій, доріг на заплаві водами Десни та Снову з порушенням транспортного сполучення з окремими селами у Новгород-Сіверському, Корюківському, Ніжинському, Чернігівському районах (1 рівень небезпеки – жовтий).

Чернігівським обласним центром контролю та профілактики хвороб на виконання пункту 1 рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол №14 від 21 грудня 2023 року) та задля недопущення виникнення і поширення інфекцій, які передаються водним шляхом, розроблено План дій ДУ «Чернігівського ОЦКПХ МОЗ» щодо підготовки до пропуску льодоходу, повені і дощових паводків у весняний період 2024 року в Чернігівської області.
Одним із необхідних для вирішення питань є забезпечення населення якісною та безпечною питною водою.

Відповідно до розподілу обов’язків Чернігівським ОЦКПХ забезпечено необхідний запас реагентів, знезаражуючих засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води, проводиться посилений відомчий лабораторний контроль і державний санітарний нагляд за якістю питної води в умовах проходження льодоходу, повені та паводків.

Для забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, запобігання розповсюдження інфекційних хвороб, що передаються водним шляхом, ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» забезпечує лабораторний контроль за якістю та безпечністю води питної з водозабірних споруд централізованого і децентралізованого водопостачання, які опинилися в зоні підтоплення.

Контроль якості води в підтоплених колодязях усіх форм власності буде здійснюватися після спадання рівнів води, очищення цих колодязів силами ОТГ та проведення дезінфекційних заходів. Дослідження проводяться за кошти бюджету у разі звернення органів влади і місцевого самоврядування та громадян і на платній основі у разі звернення суб’єктів господарювання приватної форми власності.

На території області утворені, навчені та функціонують три групи швидкого реагування на біологічні небезпеки, які спроможні виїхати в район повені у разі ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації та проводити всі необхідні протиепідемічні заходи.

Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» рекомендують під час паводку всю воду із децентралізованих джерел водопостачання перед вживанням кип’ятити. В разі наявності ознак кишкових розладів рекомендується терміново звернутись до сімейного лікаря.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024