Гаряча лінія +380950010340

Респіраторна гігієна та етикет кашлю

Кашель та чхання – основні чинники поширення вірусів. За один раз людина вичихує або викашлює 40 тисяч дрібних крапельок слини, які містять збудників захворювання.

Щоб захворіти на коронавірус чи іншу гостру респіраторну вірусну інфекцію, іноді достатньо лише вдихнули дрібні краплі, які потрапляють у повітря при кашлі або чханні хворого. Тому для захисту себе і оточуючих в першу чергу потрібно дотримуватись респіраторного етикету (тобто правил поведінки людини із кашлем), які запобігають поширенню інфекцій повітряно-крапельним шляхом.

Відтак  слід дотримуватися таких рекомендацій:

-Під час кашлю та чхання затуляйте рот і ніс одноразовим носовичком або серветками. Не торкайтеся руками обличчя (очей, носа, губ). Після використання носовичок або серветки викиньте в урну для сміття.

-Кашляйте і чхайте у згин ліктя за відсутності серветки чи носовичка. Прикривання рота і носа долонею призводить до поширення інфекції через руки і побутові предмети. Якщо вже так сталося – слід потім помити руки з милом. За відсутності такої можливості – користуйтеся антисептиками з вмістом не менше 70% спирту.

Не забувайте, що в громадських місцях потрібно обов’язково носити маску і слідкувати, щоб вона закривала і ніс, і рот. Дотримуйтесь фізичної дистанції – 1,5 метра від інших. А ще краще залишатися вдома, якщо почуваєтесь зле.

Бережіть себе і зважайте на оточуючих.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024