Гаряча лінія +380950010340

РОБОТА МОБІЛЬНОЇ МЕДИЧНОЇ БРИГАДИ ТРИВАЄ

Профілактика захворювань та вчасне діагностування, підвищення рівня обізнаності населення щодо можливих факторів ризику та запобігання виникненню хвороб є головною метою роботи мобільних медичних бригад.
Ініціатива з виїздів до віддалених населених пунктів Чернігівщини кожного разу дає позитивні результати, спільна праця лікарів та працівників обласних центрів контролю та профілактики хвороб дає можливість жителям територіальних громад одержати як висококваліфіковану консультацію щодо стану свого здоров’я, так і рекомендації спрямовані на профілактику хвороб.
12 жовтня мобільна медична бригада працювала в Комарівській АЗПМС Ніжинського району. Попередньо фахівцями Борзнянського відділу ДУ «Чернігівського ОЦКПХ МОЗ» була проведена організаційна робота: забезпечено інформування місцевого населення та розміщено оголошення. Також було організовано підвіз жителів сусідніх сіл: Воловиця, Степанівка, Ховми, Сидорівка, Берестовець, Красносільське, Смоляж та Прохори.
Протягом робочого дня, лікарями було прийнято понад 175 пацієнтів, в т.ч. кардіологом було обстежено 36 пацієнтів, офтальмолог надав консультації 40 громадянам, отоларинголог – 24, невропатолог – 40. Спеціаліст ультразвукової діагностики здійснила 67 обстежень. У профілактичних цілях здійснювалось вимірювання артеріального тиску і 36 громадян скористались такою нагодою, також 36 – перевірили рівень цукру в крові.
Крім того, за ініціативи заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Жанни ШЕРСТЮК до складу мобільних медичних бригад включені фахівці з надання психологічної допомоги, яка проводила роботу з дітьми Комарівської гімназії Комарівської сільської ради.
Активно пройшов день і у співробітників ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ», які проводили роботу по профілактиці захворювань, поширюючи серед людей друковані матеріали про симптоми соціально значущих хвороб, необхідності щеплень проти низки вакцинокерованих інфекцій та іншими рекомендаціями щодо дотримання здорового способу життя.
Серед учнів старших класів Комарівського ліцею Комарівської сільської ради спеціаліст ДУ «ЧОЦКПХ МОЗ» провела інтерактивний урок «Знай ознаки інсульту», куріння як один з факторів розвитку інсульту.
Можливістю дослідити питну воду з колодязів на вміст нітратів мали змогу скористатись усі бажаючі жителі громад. Проведено дослідження 18 проб, в 8 з них вміст нітратів перевищував гранично допустиму концентрацію.
Схвальні відгуки про свою роботу від пацієнтів отримали всі спеціалісти мобільної медичної бригади. Місцеві жителі висловлювали подяку ініціаторам по організації виїздів бригад та бажання до нових зустрічей.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024