Гаряча лінія +380950010340

Ротавірусна інфекція

Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини.
По Чернігівській області за 9 місяців захворіло на ротавірусний ентерит 108 людей, з яких 101 дитина.
Найбільшу небезпеку захворювання становить для дітей раннього віку так як може спричинити сильне зневоднення, а також для літніх людей, і тих, у кого є порушення імунної системи. Вірус легко поширюється серед дитячих колективів (дитячий садок, школа тощо).
Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль в животі, блювання, пронос.
Захворювання відноситься до “хвороб брудних рук”. Ротавірус передається внаслідок тісного контакту з інфікованою людиною. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями – іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування.
Профілактика ротавірусної інфекції включає в себе:
1. Дотримання санітарно-гігієнічних правил (мити руки перед їжею, після вулиці, після вбиральні, користування особистими засобами гігієни);
2. Обробляти предмети побуту;
3. Фрукти, овочі мити проточною водою та обдавати окропом;
4. Пити якісну або кип’ячену воду.

Ефективний шлях – вакцинація. Вакцинувати дітей потрібно у віці від 6 до 32 тижнів від народження. Вакцина вводиться двічі, з інтервалом не менше місяця.
В Україні використовуються для дітей такі імунобіологічні препарати:
*Rotarix від GlaxoSmithKline
*RotaTeq від Merck & Co.
Вироблений в результаті вакцинації імунітет до ротавірусу зберігається протягом 3 – 4 років. В Україні, згідно Календаря профілактичних щеплень, вакцинація проти ротавірусної інфекції відноситься до рекомендованих.

Якщо ротавірус вже виявлений, то люди, які доглядають за хворими, повинні після миття рук обробляти їх антисептиком. Забрудненні іграшки та поверхні мити з милом, а обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус та попереджає подальшу його передачу.


Будьте пильними, бережіть своє здоров’я та здоров’я ваших дітей!

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024