Гаряча лінія +380950010340

Розширюється географія профілактичних виїздів

Згідно з виконанням вимог спільного наказу ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» та Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА №61/171 від 06.06. 2023р тривають виїзди мобільних бригад до населених пунктів області.
Нагадаємо, їхня мета – наблизити до тамтешніх жителів спеціалізовану медичну допомогу, створити умови для ранньої діагностики та профілактики захворювань, популяризувати щеплення проти вакцинокерованих інфекцій, поширити серед громадян інформацію про засади здорового способу життя, а відтак – привернути увагу до необхідності слідкувати за своїм здоров’ям.
Так протягом року мобільні бригади вже побували у понад десятьох населених пунктах Чернігівщини з різними умовами доступності до кваліфікованої медичної допомоги та консультування вузькопрофільними спеціалістами. За відгуками громадян, така робота вкрай необхідна, адже далеко не завжди їм вдається своєчасно дістатися до районних або обласного центру аби потрапити на прийом до кваліфікованого лікаря.
Зазвичай за кілька днів до приїзду мобільної бригади спеціалісти відокремлених структурних підрозділів Обласного центру контролю та профілактики хвороб проводять попередню роботу – інформують місцевих жителів про візити медиків, опікуються комфортними умовами для прийому пацієнтів, сповіщають жителів відділених сіл, особливо з категорії маломобільних груп населення про їхні можливості потрапити на консультацію до спеціаліста.
Відтак 3 серпня мобільна бригада побувала в одному з найбільших сіл Ніжинського району – Мрині, де нині проживає понад 2 300 громадян. Лікарі проводили прийом у місцевій амбулаторії ЗПСМ, куди прийшли як місцеві жителі, так і мешканці навколишніх сіл. До речі, для тих хто самостійно не мав змоги дістатися до закладу за станом здоров’я та за віком, організовано підвіз автобусом, який для цієї мети міжнародними партнерами надано ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України». Таким чином, на прийомі побували жителі Плоского, Хотинівки, Лихачіва, Роздольного, Селища.
Загалом протягом дня кардіолог надав консультації та обстежив 40 пацієнтів, невропатолог – 45, офтальмолог -71. Крім того, УЗД пройшли 95 чоловіків та жінок, ЕКГ – 28 пацієнтів, 251 людина дізналася про свій артеріальний тиск, 5 – про ВІЛ-статус та обстежилися на предмет виявлення вірусних гепатитів, 52 людини виміряли рівень цукру у крові, 37 людей вдалися до профілактичних щеплень, серед яких і 20 дітей. Окрім роз’яснень від медичних працівників, місцеві жителі мали змогу дізнатися все про вакцинацію з QR-коду порталу з імунізації-хабу достовірної та корисної інформації для всіх, скан якого розміщено беспосередньо в автобусі.
Всім пацієнтам надано консультації та відкореговано алгоритми лікування хронічних захворювань.
У свою чергу фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» дослідили 23 зразки води від громадян (у 3 зразках виявлено перевищення по вмісту нітратів), людей попередили про небезпеку використання такої води, зокрема для немовлят. А спеціалісти Носівського відділення Ніжинського МРВ поширили низку друкованих матеріалів із закликами своєчасної вакцинації та симптомами соціально значущих захворювань.
Отже, виїзди мобільних бригад вже довели свою доцільність та ефективність. І така робота згідно із затвердженим графіком триватиме й надалі.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024