Гаряча лінія +380950010340

Селищна громада зустріла медиків

Ініціатива ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» за підтримки Управління охорони здоров’я Чернігівської ОВА щодо виїздів у регіони області освоює нові маршрути: 11 липня фахівці Центру та вузькопрофільні лікарі медичних закладів Чернігова побували у селищі Михайло-Коцюбинське Чернігівського району.
Цей населений пункт розташований у 12 кілометрах від обласного центру, в якому нині проживає близько 3 тисяч мешканців. У лютому-березні минулого року селище опинилося у самому центрі концентрації одного з угрупувань російських військ, що намагалися звідти штурмувати Чернігів. Незважаючи на облогу, а відтак і відсутність основних життєзабезпечуючих ресурсів, Михайло-Коцюбинське вижило та пристосувалося до екстремальних умов. На щастя, приміщення місцевої амбулаторії загальної практики сімейної медицини не дуже постраждало від обстрілів, і навіть під час активізації бойових дій медики намагалися надавати необхідну допомогу мешканцям.
Саме до цієї амбулаторії приїхали лікарі з Чернігова аби проконсультувати та обстежити громадян, що заздалегідь, завдяки попередньо проведеній інформаційній роботі співробітниками Чернігівського відділення Чернігівського міськрайонного відділу ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України», дізналися про цей медичний «десант». Зокрема, ними було поширені відповідні оголошення, роздані інформаційні матеріали із закликами вдаватися до профілактичних щеплень, попередження соціально значущих захворювань та створення сприятливого середовища задля підтримки якісного способу життя. А під час роботи лікарів наші фахівці створювали пацієнтам зручні умови та хороший настрій, підтримуючи, зокрема, людей з обмеженими фізичними можливостями.
Загалом протягом кількох годин лікарі проконсультували та обстежили понад 200 пацієнтів як із самого селища, так і з навколишніх сіл. Відтак на прийомі у лікаря-офтальмолога побувало 59 громадян, серед яких і 3 дитини, у ендокринолога – 33 пацієнта, кардіолог прийняв 40 чоловіків та жінок, рентгенологічне обстеження також пройшли 40 осіб, а лікар-невропатолог надав рекомендації щодо лікування 34 громадянам.

Крім того, про свій рівень цукру у крові дізналися 36 громадян, на гепатити В і С обстежено 11 місцевих жителів, ВІЛ-статус визначено у 20-тьох людей, виявили бажання виміряти свій артеріальний тиск понад 70 пацієнтів.

А ще фахівці лабораторії обстежили два десятки проб води із місцевих колодязів, які громадяни приносили на дослідження.

Під час візиту до Михайло-Коцюбинського наші фахівці поспілкувалися із головою селищної громади Ніною Ворох та завідувачкою амбулаторії Наталією Косовець. Йшлося про аспекти наближення спеціалізованої медичної допомоги до місцевих жителів, проблеми та перспективи розвитку співпраці між тамтешньою владою, медиками громади та лікарями з медичних закладів Чернігова.

Таким чином, візит до цієї та інших громад спеціалістів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» разом із вузькопрофільними лікарями не тільки укріплюють ланцюжок «лікар-пацієнт», а й сприяють привертанню уваги людей до свого здоров’я та дотриманню засад, на яких базується профілактика захворювань.

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку Рішення про щорічне відзначення в Україні Міжнародного дня громадян похилого віку та створення належних умов соціального захисту п... 1 Жовтня 2023
Зовнішня реклама  допоможе протистояти кору На десятьох локаціях Чернігова – у місцях масового перебування людей, поблизу популярних торгових точок, вздовж автодоріг встановл... 29 Вересня 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Вересня 2023