СЕМІНАР З ОСНОВ БІОЛОГІЧНОГО ЗАХИСТУ ТА ГОТОВНОСТІ ДО РЕАГУВАННЯ НА БІОЛОГІЧНІ ЗАГРОЗИ
31 серпня – 02 вересня 2023 року у м. Львів, Проектом USEID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», за погодженням із Центром громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України («ЦГЗ», «МОЗ» відповідно), та відповідно до попередньо узгодженого з МОЗ України робочого плану, було проведено тренінг на тему «Основи біологічного захисту та готовності до реагування на біологічні загрози». Метою цього тренінгу є підвищення рівня знань та розуміння особливостей різних типів загроз та сценаріїв у сфері біобезпеки та біозахисту, а також підвищення спроможності державних органів і установ реагувати на біологічні загрози та інциденти у сфері біозахисту. Тренінг проводили міжнародні експерти з питань біобезпеки та біозахисту Д-р Філіппа Ленцос та Д-р Джемма Боушер.
Ключовими темами, які висвітлювались на тренінгу, були:
– природа біологічного інциденту;
– ключові міжнародні та національні підходи до регулювання у сфері біозахисту;
– міжнародне розслідування біологічних інцидентів;
– комунікація при біологічних інцидентах та механізми боротьби з дезінформацією;
Після кожного теоретичного блоку розглянутих питань, учасники поділялись на робочі групи по 3-4 людини і відпрацьовували набуті навички шляхом обговорення поставленого віртуального завдання, визначення механізмів і засобів швидкого і ефективного вирішення всіх питань і спільного складання письмового звіту, який потім почергово обговорювався у загальній аудиторії всіма учасниками.
За словами завідувача відділу моніторингу та реагування на небезпеки ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» Сергія ПАНКЕЄВА, який був учасником тренінгу, така форма навчання дає змогу максимально розкрити професійні здібності кожного, знаходити спільні рішення, швидко корегувати дії при зміні обставин і появі нових даних про перебіг біологічної загрози. Постійні дискусії і обговорення різноманітних сценаріїв біологічних інцидентів дають змогу обмінюватись думками з колегами та викладачами і використовувати досвід і знання кожного при прийнятті рішень і вироблення стратегії дій, направлених на боротьбу з біологічним інцидентом та подоланням його наслідків