Гаряча лінія +380950010340

Що треба знати про поліомієліт

24 жовтня – Всесвітній день боротьби з поліомієлітом. В цей день світова медична спільнота закликає звернути увагу на захворювання та його профілактику.
Поліомієліт – це інфекційне захворювання з ураженням нервової системи, що може проявитися незворотними руховими розладами у вигляді парезів та паралічів, а інколи закінчуватися смертю хворого.
Захворювання спричиняє поліовірус з родини ентеровірусів (кишкових вірусів). Стійкий у зовнішньому середовищі: у воді зберігається до 100 діб, у випорожненнях – до 6 міс; добре переносить замороження, висушування.
Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через немиті руки, заражену їжу та воду.
Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина, але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до 5 років.
Прояви хвороби можуть бути різними:
Жодних симптомів – без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих.
Грипоподібні симптоми – лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання.
Рухові розлади – сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.
При одужанні після перенесеного поліомієліту функція уражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється.
На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. І єдиним надійним способом запобігти поліомієліту залишається вакцинація.
Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень для формування імунітету до поліомієліту потрібно щепитись 6-ма дозами вакцин: інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ) на 2-й, 4-й місяці життя дитини та оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ) на 6-й,18-й місяць життя дитини, у 6 років та у14 років.
Якщо достатня кількість дітей у країні є вакцинованими, а це не менше 95%, розповсюдження вірусу припиниться. І навпаки, якщо у країні діти залишаються невакцинованими, це може призвести до розповсюдження вірусу та нових випадків захворювання.
На кінець вересня цього року рівень охоплення щепленнями проти поліомієліту дітей до 14 років в Чернігівській області становила 80,57%, що вказує на відповідальність батьків за здоров’я своєї дитини.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024