Гаряча лінія +380950010340

Щодо профілактики коронавірусної хвороби COVID-19

За підсумками засідання комітету з надзвичайних ситуацій ВООЗ COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері здоров’я міжнародного значення. Зниження захворюваності на коронавірусну інфекцію (COVID-19) відбулося завдяки масовій вакцинації у світі.
Але це не означає, що збудник зник і не викликає захворювання. Збудник коронавірусної інфекції COVID-19 і надалі буде циркулювати і викликати захворювання. Завдяки вакцинації інфекція тепер буде керованою, а  керовані інфекції – це захворювання, які можна повністю усунути шляхом вакцинації.
Серед вакцинованих від коронавірусної інфекції COVID-19 знизилась кількість госпіталізацій (тяжких випадків) і смертність внаслідок хвороби.
У області ситуація із захворюваності на коронавірусну хворобу має тенденцію до зниження. З початку пандемії станом на 25.05.2023 року по області зареєстровано 
145 835 випадків, в т. ч за останній тиждень 164. За тиждень кількість випадків коронавірусної хвороби зменшилась на 1,8% у порівнянні з попереднім тижнем. Захворюваність на коронавірусну хворобу (COVID-19) в області з середини квітня 2023 року має тенденцію до зниження.
Щоб уберегти себе від захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) необхідно зробити вакцинацію від COVID-19.
• Вакцинація це надійний спосіб уберегти себе від важкого перебігу чи смерті від COVID-19. Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно. Вакцини забезпечують надійніший захист. Людина повинна отримати первинний курс щеплень однією дозою вакцини Janssen або двома дозами будь-якої іншої антиковідної вакцини, яка дозволена в Україні. Через 5 місяців отримати першу бустерну дозу, через 4 місяців слід зробити другу бустерну дозу. Бустерні дози рекомендовані особам віком від 60 років, а також тим, що мають хвороби, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19: хворі на артеріальну гіпертензію, рак та діабет; особи з серцево-судинними захворюваннями та хворобами дихальних шляхів.
Навіть якщо ви не маєте хронічних захворювань, зробіть бустерне щеплення, щоб уберегти себе від важкого перебігу СОVID-19.
Бустерне щеплення подовжить ваш захист від важкого перебігу коронавірусної хвороби. Можна використовувати будь-яку наявну вакцину не залежно від того, якою вакциною ви отримали попередні щеплення.
В Україні дозволена вакцинація дітям від 5 років. Для дитячих вікових категорій підібрана вакцина та дозування.
Вакцина проти грипу не ефективна проти коронавірусу SARS-CoV-2. Вакцинацію від коронавірусної хвороби можна отримати безкоштовно у центрах первинної медико-санітарної допомоги області.
Піклуйтесь про своє здоров’я! Будьте здорові!

 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024