Гаряча лінія +380950010340

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип

З 01.10.2023 року проводиться щотижневий моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ, у т.ч. коронавірусну хворобу(COVID-19).
Захворюваність на ГРВІ, включно із коронавірусною інфекцією, в Україні не перевищує епідемічний поріг, перебуває на міжсезонному рівні.
За минулий тиждень до закладів охорони здоров’я області звернулося на 4,6% менше осіб (абс.ч.- 5125), яким встановлено діагноз «ГРВІ», ніж за попередній, в т.ч. дітей – на 9,1% (абс. ч. – 2251). Рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 5,4%.
Кількість лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби (COVID-19) за минулий тиждень залишилась майже на рівні попереднього – 423, (зростання на 0,2%). Відмічається зростання кількості госпіталізованих із коронавірусною хворобою (COVID-19) серед усіх госпіталізованих із ГРВІ (109 осіб) на 16,3% у порівнянні з попереднім тижнем.
Летальні випадки внаслідок грипу не реєструвалися.
З початку епідсезону лабораторно підтверджено 14 летальних випадків від коронавірусної хвороби(COVID-19) серед дорослих, що мали супутні захворювання: ІХС, цукровий діабет, порушення імунітету та не мали щеплень від коронавірусної хвороби(COVID-19).
Вакциновано від грипу по області 2990 осіб, у т.ч. за минулий тиждень 43.
Найкращий захист від грипу та коронавірусної хвороби (COVID-19) – це вакцинація, яка убереже від тяжкого перебігу. Вакцинацію від коронавірусної хвороби (COVID-19) можна зробити безкоштовно у закладах охорони здоров’я.
Вакцинація від грипу є рекомендованою. Вакцину від грипу можна придбати за власні кошти у аптечній мережі області. Є вакцина Джі Сі Флю (Корея) та Ваксігрип (Франція).
Щоб уберегти себе від захворювання на грип та ГРВІ, у т.ч. коронавірусну хворобу (COVID-19):
– дотримуйтесь гігієни рук: регулярно мийте руки під проточною водою з милом або обробляйте їх антисептичним засобом із вмістом спирту не менше 60-70%;
– уникайте місць скупчення людей, дотримуйтесь соціальної дистанції в громадських місцях;
– підвищуйте опірну здатність організму (прогулянки на свіжому повітрі, прийняття вітамінів),
– регулярно провітрюйте приміщення і робіть вологе прибирання.


Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024