Гаряча лінія +380950010340

Школярів навчали протистояти ботулізму

Фахівці Варвинського відділення ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» провели для учнів 9-10 класів Варвинського ліцею №1 та вихованців туристичного гуртка «Бригантина», що працює на базі цього навчального закладу, тематичні уроки щодо профілактики захворювання на ботулізм.
Під час зустрічі зі школярами спеціалісти акцентували увагу на причинах інфікування, симптомах і профілактичних заходах, завдяки яким можна убезпечитися від цієї небезпечної інфекційної хвороби.
Зокрема, діти дізналися, що ботулізм – це важке токсичне інфекційне захворювання, в результаті якого вражається нервова система. Його важка форма може призвести навіть до летального результату.
Спілкуючись з фахівцями-медиками, учні ліцею і юні туристи цікавились, як саме відбувається зараження людини ботулізмом, чи небезпечна хвора людина для оточуючих, наскільки важким може бути перебіг хвороби, як не сплутати симптоми ботулізму зі звичайними кишковими інфекціями тощо.
На всі свої запитання слухачі отримали змістовні відповіді і висловили сподівання на подальші зустрічі.
Цього ж дня фахівці Варвинського відділення відвідали Талалаївський ліцей, де також провели тематичний урок, спрямований на профілактику ботулізму з учнями 9-х класів.
В цілому протягом листопада медики організовували бесіди на тему профілактики ботулізму з працівниками Талалаївського закладу дошкільної освіти «Сонечко», їдальні Талалаївського ліцею і компанії «ТАС АГРО ПІВНІЧ», кафе «Орхідея» у селі Липове та «Гостинний двір» у Срібному.
Крім того проведені тематичні уроки на тему профілактики захворювання на ботулізм для вихованців Карпилівської та Гриціївської загальноосвітніх шкіл.

 

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024