Гаряча лінія +380950010340

Сіверський край зустрічав медиків

Тривають виїзди мобільних медичних бригад до віддалених населених пунктів Чернігівщини, ініційовані генеральним директором ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександром ЧЕПУРНИМ та підтримані Управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОВА.
Так 2 листопада шлях медиків проліг до найпівнічнішого районного центру області – Новгород-Сіверського, куди автобус, наданий міжнародними партнерами, привіз вузькопрофільних спеціалістів з лікарняних закладів Чернігова та фахівців ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України». Медики вели прийом громадян у КНП «Новгород-Сіверська ЦМЛ ім. І.В. Буяльського», а також у міському центрі ПМСД. Місцеві жителі завдяки стараннями співробітників тамтешнього відокремленого структурного підрозділу Центру контролю та профілактики хвороб були заздалегідь попереджені про візит лікарів, тому чимала їхня кількість прийшли на консультативний прийом, причому не тільки із самого районного центру, а й навколишніх сіл.
Загалом лікарі поспілкувалися із майже 190 пацієнтами, надавши консультації і поради щодо прийому медикаментів, дотримання алгоритмів здорового способу життя та уникнення загострень хронічних недуг. А фахівці ОЦКПХ провели масово-роз’яснювальну роботу стосовно профілактики інфекційних захворювань, поширивши наочні друковані матеріали із закликами вдаватися до вакцинації.
Відтак ендокринолог прийняв 28 пацієнтів, кардіолог – 31, офтальмолог проконсультував 50 громадян, гастроентеролог – 19, невропатолог – 27, на прийомі у мамолога побували 33 людини, про свій рівень глюкози у крові дізналися 32 громадянина, артеріальний тиск виміряно 65 людям, на вірусні гепатити обстежено 28 людей.
Особливу увагу приділено профілактичним щепленням: вакцину введено 25 людям, з яких 22 – діти. Щеплення здійснювалося вакцинами АДП-м, КПК, ОПВ, АКДП та вакциною від грипу.
А ще спеціалісти дослідили 32 зразки води (з водогонів громадського користування та індивідуальних колодязів) на вміст нітратів. Зафіксовано 2 відхилення від норми, в результаті чого надано консультації щодо недопущення її для приготування їжі та для годування немовлят.
Відтак за результатами анкетування серед тих, хто побував на прийомі, з’ясовано, що люди задоволені роботою мобільної медичної бригади, також вони висловили побажання, щоб такі виїзди тривали й надалі. Наприклад, одна із жительок районного центру повідомила, що цього дня їй вдалося побувати у кількох спеціалістів і тепер вона має уявлення як про стан свого здоров’я, так і про те, чого їй слід дотримуватися, аби мати хорошу якість життя.
До речі, про стан здоров’я жителів Новгород-Сіверського району йшлося під час зустрічі фахівців ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» з головою тамтешньої військової районної адміністрації Сергієм СЕРГІЄНКОМ. Посадовець, зокрема, висловив подяку за візити медиків та наголосив – прикордонний район нині відчуває певну демографічну кризу через велику кількість місцевих жителів, що залишили близькі до кордону населені пункти. Тому збереження здоров’я тих, хто тепер проживає у громадах – один з пріоритетів влади. Під час розмови з очільником району обговорено подальшу співпрацю у напрямку надання медичної допомоги громадянам та перспективні напрацювання у цій сфері.

Національне агентство з акредитації України засвідчило компетентність випробувальної лабораторії Компетентність випробувальної лабораторії ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» на відпові... 29 Листопада 2023
Більше ніж 200 тисяч доз «омікронспецифічної» вакцини проти COVID-19 доставлено в Україну для безоплатних щеплень Це оновлена версія вакцини «Comirnaty» від американської компанії «Pfizer», адаптована спеціально для захисту проти штаму «Омікрон... 29 Листопада 2023
Щоденний моніторинг гамма-випромінювання Фахівці ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ» продовжують здійснювати моніторинг гамма-випромінювання щоденно 3 рази на добу в контрольних ... 29 Листопада 2023