Гаряча лінія +380950010340

Сіверський край зустрічав медиків

Тривають виїзди мобільних медичних бригад до віддалених населених пунктів Чернігівщини, ініційовані генеральним директором ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександром ЧЕПУРНИМ та підтримані Управлінням охорони здоров’я Чернігівської ОВА.
Так 2 листопада шлях медиків проліг до найпівнічнішого районного центру області – Новгород-Сіверського, куди автобус, наданий міжнародними партнерами, привіз вузькопрофільних спеціалістів з лікарняних закладів Чернігова та фахівців ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України». Медики вели прийом громадян у КНП «Новгород-Сіверська ЦМЛ ім. І.В. Буяльського», а також у міському центрі ПМСД. Місцеві жителі завдяки стараннями співробітників тамтешнього відокремленого структурного підрозділу Центру контролю та профілактики хвороб були заздалегідь попереджені про візит лікарів, тому чимала їхня кількість прийшли на консультативний прийом, причому не тільки із самого районного центру, а й навколишніх сіл.
Загалом лікарі поспілкувалися із майже 190 пацієнтами, надавши консультації і поради щодо прийому медикаментів, дотримання алгоритмів здорового способу життя та уникнення загострень хронічних недуг. А фахівці ОЦКПХ провели масово-роз’яснювальну роботу стосовно профілактики інфекційних захворювань, поширивши наочні друковані матеріали із закликами вдаватися до вакцинації.
Відтак ендокринолог прийняв 28 пацієнтів, кардіолог – 31, офтальмолог проконсультував 50 громадян, гастроентеролог – 19, невропатолог – 27, на прийомі у мамолога побували 33 людини, про свій рівень глюкози у крові дізналися 32 громадянина, артеріальний тиск виміряно 65 людям, на вірусні гепатити обстежено 28 людей.
Особливу увагу приділено профілактичним щепленням: вакцину введено 25 людям, з яких 22 – діти. Щеплення здійснювалося вакцинами АДП-м, КПК, ОПВ, АКДП та вакциною від грипу.
А ще спеціалісти дослідили 32 зразки води (з водогонів громадського користування та індивідуальних колодязів) на вміст нітратів. Зафіксовано 2 відхилення від норми, в результаті чого надано консультації щодо недопущення її для приготування їжі та для годування немовлят.
Відтак за результатами анкетування серед тих, хто побував на прийомі, з’ясовано, що люди задоволені роботою мобільної медичної бригади, також вони висловили побажання, щоб такі виїзди тривали й надалі. Наприклад, одна із жительок районного центру повідомила, що цього дня їй вдалося побувати у кількох спеціалістів і тепер вона має уявлення як про стан свого здоров’я, так і про те, чого їй слід дотримуватися, аби мати хорошу якість життя.
До речі, про стан здоров’я жителів Новгород-Сіверського району йшлося під час зустрічі фахівців ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» з головою тамтешньої військової районної адміністрації Сергієм СЕРГІЄНКОМ. Посадовець, зокрема, висловив подяку за візити медиків та наголосив – прикордонний район нині відчуває певну демографічну кризу через велику кількість місцевих жителів, що залишили близькі до кордону населені пункти. Тому збереження здоров’я тих, хто тепер проживає у громадах – один з пріоритетів влади. Під час розмови з очільником району обговорено подальшу співпрацю у напрямку надання медичної допомоги громадянам та перспективні напрацювання у цій сфері.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024