Гаряча лінія +380950010340

Трудові будні мобільної медичної бригади

Тривають виїзди у населені пункти Чернігівщини мобільних медичних бригад у складі вузькопрофільних спеціалістів лікувальних закладів обласного центру та фахівців ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Нагадаємо, що така ініціатива належить генеральному директору установи Олександру ЧЕПУРНОМУ. І цю новацію підтримало Управління охорони здоров’я ОВА, адже справа доступності кваліфікованих консультацій до місцевого населення дає хороші результати.
Так 26 жовтня автобус, наданий Центру міжнародними партнерами, доставив медиків до міста Остер Чернігівського району, в чиїй громаді станом на 2022-й рік проживало близько 9 тисяч громадян, левову частку якого обслуговує міська амбулаторія ЗПСМ. У кабінетах закладу і розташувалися лікарі для ведення консультативного прийому. За день вони змогли прийняти понад 200 громадян не тільки з Остра, а й з прилеглих населених пунктів – Бірків, Валевачів, Туманської Гути, Жуківщини.
Зокрема, на прийомі в ендокринолога побувало 32 пацієнтів, кардіолог надав консультації 39 громадянам, офтальмолог – 42, судинний хірург прийняв 23 місцевих жителя, лікар УЗД обстежив 65 чоловіків і жінок, про свій рівень глюкози у крові дізналися 77 громадян, артеріальний тиск виміряв 51 пацієнт. Проводилися дослідження і води – серед 52-х зразків у 13-тьох знайдено відхилення від норми. Крім того, з медичною бригадою працював і психолог, провівши роботу у місцевому ДНЗ «Оленка» та з учнями 1-2 класів Остерського ліцею №2. Також він індивідуально проконсультував 8 громадян.
У свою чергу спеціалісти Центру роздали людям друковані матеріали із закликами до вакцинації та популяризації засад здорового способу життя, а серед працівників Остерського коледжу будівництва та дизайну ними проведено лекцію на тему «Інсульт: як розпізнати?».
Цього дня Остер відвідав і генеральний директор ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Олександр ЧЕПУРНИЙ. Він познайомився з діагностичними потужностями амбулаторії, її штатним розписом, можливостями місцевих медиків надавати своєчасну та кваліфіковану ургентну і планову допомогу. Під час спілкування із завідувачкою закладу Анною ЗАКРЕВСЬКОЮ визначено основні шляхи співпраці за різними аспектами доступності медичної допомоги до громадян. У свою чергу керівниця амбулаторії зазначила, що високий рівень консультативної допомоги медиків з Чернігова дає змогу своєчасно виявити ті чи інші захворювання, а відтак – значно підвищити якість життя городян. Також вона подякувала Олександру ЧЕПУРНОМУ за своєчасний та ефективний візит і висловила сподівання, що деякі проблеми, притаманні місцевій медицині, зокрема, певний кадровий дефіцит, особливо на вторинній ланці, аж ніяк не спричинить погіршення доступності жителів Остра до кваліфікованої меддопомоги.
До речі, за результатами анкетування, всі опитані чоловіки та жінки задоволені якістю одержаних лікарських консультацій та проведеною роз’яснювальною роботою співробітниками Обласного центру контролю та профілактики хвороб, паралельно висловивши позитивне ставлення до вакцинації проти інфекційних хвороб. Більше ж про щеплення вони могли дізнатися із QR-коду Національного порталу з імунізації, скан якого розміщений безпосередньо в автобусі.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024