Гаряча лінія +380950010340

ЦГЗ долучається до проєкту JACARDI зі зменшення тягаря серцево-судинних захворювань і цукрового діабету

Новий чотирирічний проєкт під назвою JACARDI («Спільні дії щодо серцево-судинних захворювань і цукрового діабету») стартує в Римі 27 листопада 2023 року. Центр громадського здоров’я долучиться до нього в межах програми EU4Health.
EU4Health сприяє розв’язанню довгострокових проблем зі здоров’ям шляхом створення міцних, стійких і доступних систем охорони здоров’я. Її загальний бюджет на 2021–2027 роки складає 5,3 млрд євро.
До ініціативи JACARDI залучені міністерства, органи охорони здоров’я, неурядові організації та університети, спрямована на допомогу ЄС у зменшенні тягаря серцево-судинних захворювань (ССЗ), цукрового діабету та пов’язаних з ними факторів ризику як на індивідуальному, так і на суспільному рівнях.
JACARDI – спільна європейська відповідь на проблему ССЗ та цукрового діабету. Вона спрямована на впровадження перевірених та ефективних практик у лікуванні серцево-судинних захворювань та цукрового діабету шляхом виконання 143 пілотних проєктів. JACARDI координується Італійським національним інститутом здоров’я й отримав 53 мільйони євро фінансування від Єврокомісії. Ініціатива об’єднує 21 європейську країну, включно з Україною, залучивши 76 партнерів та понад 300 експертів у сфері охорони здоров’я.
JACARDI тестуватиме та пропонуватиме рішення протягом усього шляху пацієнта, включаючи профілактику, раннє виявлення, лікування, догляд та самоконтроль, щоб досягти наступних цілей:
Підвищення медичної грамотності та обізнаності населення про ССЗ та цукрового діабет.
Запровадження ефективних заходів первинної профілактики, скринінгу та вдосконалення шляхів лікування ССЗ та цукрового діабету серед груп високого ризику.
Посилення підтримки самоконтролю та участі на ринку праці для осіб із ССЗ та цукровим діабетом.
Покращення доступності та якості даних протягом усього шляху пацієнта.
Сприяння рівності у доступі до медичних послуг та інформації, гарантуючи, що всі мають рівні можливості незалежно від володіння мовою, віку чи життєвої ситуації.
Проєкт JACARDI – значний крок вперед у боротьбі із серцево-судинними захворюваннями та цукровим діабетом у Європі. У його межах відбуватиметься обмін знаннями та ефективними практиками.
Нагадаємо, що серцево-судинні захворювання залишаються основною причиною смерті в ЄС, вражаючи близько 63 млн людей. Поширеність цукрового діабету також різко зросла: за останнє десятиліття кількість дорослих, які живуть із цим захворюванням, майже подвоїлася, досягнувши 32,3 мільйона у 2019 році. Ці хронічні захворювання несуть значну загрозу для здоров’я та благополуччя людини, а також навантажують систему охорони здоров’я та перешкоджають соціально-економічному розвитку країн.
Джерело: https://phc.org.ua/news/cgz-doluchaetsya-do-proektu-jacardi-zi-zmenshennya-tyagarya-sercevo-sudinnikh-zakhvoryuvan-i

 

 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024