Гаряча лінія +380950010340

У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань

Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рамках безперервного професійного розвитку на базі Обласного центру контролю та профілактики хвороб.

(Довідково – за посиланнями на офіційний сайт установи: https://cnobldses.gov.ua/imunizatsiia-na-praktytsi/;https://cnobldses.gov.ua/holovni-aspekty-imunoprofilaktyky/)

Так, 27-29 лютого у Центрі відбувся третій тренінг за такою темою для лікарів та медичних сестер, які опікуються проблемами профілактичних щеплень.

Відкрив навчання генеральний директор ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Олександр Чепурний. Звертаючись до присутніх, він, зокрема, наголосив: поки не можна стверджувати, що рівень щеплень від вакцинокерованих захворювань на Чернігівщині перебуває на належному рівні.

«Тому саме питанням імунопрофілактики нині необхідно приділити особливу увагу. Адже перед системою громадського здоров’я нашої держави виникає багато викликів, як це було, наприклад, під час сплеску коронавірусної інфекції. Ми всі були свідками того, яке навантаження припало тоді на нашу медицину. Тому попередження інфекційних захворювань шляхом належної імунізації – невід’ємна складова тієї великої роботи, яку виконує наш заклад та проводить подібні навчання», – зазначив Олександр Чепурний.

Під час тренінгу висвітлено низку актуальних питань – аспекти виконання Національного календаря профілактичних щеплень, алгоритми роботи із батьками тих дітей, що з різних причин пропустили щеплення, дотримання холодового ланцюга на всіх етапах роботи з вакцинами, застосування вимог нормативно-правової бази, ведення профільної документації тощо. Також йшлося про шляхи вирішення специфічних проблем, які виникають у конкретних закладах охорони здоров’я при роботі із вакцинами.

Як зазначив один з тренерів, завідувач відділу імунопрофілактики Центру Олександр Бубирь, учасники навчань мають необхідну професійну підготовку за своїм медичним профілем.

«Тому було приємно, коли між всіма нами створився хороший зворотний зв’язок і відчувалося, що наші відповіді на їхні запитання обов’язково згодяться їм у повсякденній роботі», – зауважив він.
Виступи тренерів супроводжувалися демонстрацією відеосюжетів з даної тематики та ознайомленням із друкованими матеріалами, наданими ВООЗ та іншими профільними організаціями.

Таким чином, низка тренінгів «Імунізація на практиці» довела: медики чітко розуміють необхідність уникнення інфекційних недуг за допомогою найдієвішого методу – вакцинації. А кількість заявок на участь у навчаннях свідчить, що ознайомлення з багатьма аспектами та нюансами цієї важливої роботи варті як підвищення професійного розвитку, так і створення необхідної довіри до профілактичних щеплень.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024