Гаряча лінія +380950010340

У «полі зору» мобільних бригад – громади Прилуччини

Розширюється географія виїздів спеціалістів ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» разом з вузькопрофільними лікарями у віддалені громади Чернігівщини з метою ранньої діагностики захворювань та консультування місцевих жителів.
Враховуючи велику територію області та специфічність розселення громадян, одним транспортним засобом неможливо охопити всі регіони Чернігівської області задля роботи медиків. Тому 27 червня Центру від міжнародних партнерів було передано ще один комфортабельний автобус (посилання: https://cnobldses.gov.ua/popovnennia-nashoho-avtoparku), який дозволить вдвічі ефективніше працювати з пацієнтами, зокрема, у південній частині Чернігівщини.
Відтак у перший свій рейс цей автобус з мобільною бригадою медиків та фахівців Прилуцького МРВ ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» виїхав 10 серпня до смт. Парафіївка, в якому нині проживає близько 2 400 громадян.
Лікарі проводили прийом пацієнтів у приміщенні місцевої амбулаторії ЗПСМ, куди прийшли як жителі селища, так і навколишніх населених пунктів – Іванниці, Южного, Мартинівки,Тростянця, Бережівки.
Протягом робочого дня лікар-кардіолог проконсультував 75 чоловіків і жінок, невропатолог – 41 пацієнта, офтальмолог обстежив 53 громадянина, педіатр оглянув 27 діток, отоларинголог прийняв 39 жителів громади. Крім того, ЕКГ пройшли 72 пацієнта, 75 людям виміряно артеріальний тиск, 44 особам визначено ВІЛ-статус та обстежено на предмет виявлення гепатитів, 42 громадянам виміряно рівень цукру у крові, до профілактичних щеплень вдалися 7 дітей.
Паралельно спеціалісти Прилуцького МРВ дослідили 18 зразків води від громадян (у 2 зразках виявлено перевищення рівня нітратів), людей попередили про уникнення використання неякісної води, зокрема для немовлят. У свою чергу співробітники Ічнянського відділення Прилуцького МРВ провели масово-роз’яснювальну роботу щодо попередження загострення хронічних захворювань, необхідності щеплень проти вакцинокерованих інфекцій та роздали низку друкованих матеріалів із даної тематики. Крім того, місцеві жителі мали змогу отримати інформацію щодо профілактичних щеплень за допомогою QR – коду Національного порталу з імунізації, що постійно розміщений в автобусі. 
Таким чином, охоплення профілактичними виїздами більшої території Чернігівської області сприятиме ефективній роботі єдиного медичного простору та ранньому виявленню захворювань у представників різних вікових груп.

«Мобільний автобус» вирушив на День донора до Борзни Фахівці Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб разом з працівниками Центру крові в межах проєкту «Мобільн... 21 Лютого 2024
Лістеріоз: у чому небезпека? Серед безлічі інфекційних захворювань особливе місце посідає така хвороба, як лістеріоз – недуга, спричинена мікроорганізмам... 21 Лютого 2024
Як зберегти здоров’я і життя у разі радіаційної аварії або ядерного удару Нині наша держава переживає нелегкі часи, пов’язані із повномасштабною російською агресією. На жаль, підступний ворог не зупиняєть... 20 Лютого 2024