Гаряча лінія +380950010340

У Сновській лікарні перевірено виконання заходів з інфекційного контролю

Працівники відділу інфекційного контролю ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», а саме завідувач відділу інфекційного контролю Анатолій Валовенко, помічник лікаря-епідеміолога Олена Клименко, координатор з гігієни рук Володимир Антоненко та лікар-епідеміолог Сновського відділення Корюківського міськрайонного відділу Людмила Первакова, здійснили моніторинг КНП «Сновська ЦРЛ» Сновської міської ради (генеральний директор Ірина Якубовська).

В закладі створений відділ інфекційного контролю як окремий структурний підрозділ, адже керівництво лікарні відповідально ставиться до цього напрямку роботи.

Проведений моніторинг індикаторів якості медичної допомоги, щодо раціонального застосування антибактеріальних препаратів (АБМ) на виконання наказу МОЗ №1513 Стандарт медичної допомоги «Раціональне застосування антибактеріальних і антифунгальних препаратів з лікувальною та профілактичною метою».

Клінічний фармацевт відділу інфекційного контролю Неллі Перегуда впроваджує адміністрування антимікробних лікарських засобів, допомагає клініцистам у призначенні лікарських засобів як у типових, так і у складних клінічних випадках.

Також здійснено моніторинг заходів з інфекційного контролю за туберкульозом на виконання наказу МОЗ № 287 «Про затвердження Стандарту інфекційного контролю для закладів охорони здоров’я, що надають допомогу хворим на туберкульоз». Слід зазначити, що в закладі помічник лікаря епідеміолога Галина Кириєнко проводить роботу з профілактики інфекцій та інфекційного контролю.

Крім того, завідувачем відділення дезінфектології координатором з гігієни рук ДУ «ЧОЦКПХ МОЗ» Володимиром Антоненком перевірено впровадження програми покращення гігієни рук на виконання Інструкції з впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг / соціального захисту населення згідно наказу МОЗ №1614, прочитана лекція «Культура дотримання гігієни рук в закладах охорони здоров’я» та проведено анкетування з гігієни рук. Координатор з гігієни рук закладу Юлія Коноваленко проводить значну роботу, передбачену інструкцією, та за всіма напрямками мультимодальної системи.

За результатами моніторингів керівництву закладу надані відповідні рекомендації.

Варто зазначити, що впровадження заходів з профілактики інфекцій та інфекційного контролю у закладах охорони здоров’я відіграє вирішальну роль не тільки в профілактиці інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги, а й у забезпеченні готовності до реагування в критичних ситуаціях, пов’язаних із розповсюдженням інфекційних хвороб.

Профілактика інфекцій та інфекційний контроль базується на практичному доказовому підході і потребує постійних дій на всіх рівнях організації системи охорони здоров’я. А мінімальні вимоги інфекційного контролю є універсальними та обов’язковими для кожного медичного працівника і пацієнта, під час будь-якої їхньої взаємодії. Без ефективних заходів профілактики інфекцій та інфекційного контролю неможливо досягнути надання якісної медичної допомоги.

Багато закладів охорони здоров’я демонструють активну участь і прогрес у розширенні дій для впровадження мінімальних вимог і основних компонентів програми профілактики інфекцій та інфекційного контролю. Підтримання та подальше розширення цього прогресу в довгостроковій перспективі є надзвичайно важливою умовою для розбудови системи охорони здоров’я в Україні.

 

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024