Гаряча лінія +380950010340

В очікуванні водопілля

Про розгляд та затвердження плану основних заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2024 році йшлося на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка відбулась у Києві 21 грудня 2023 року. Одним з основних питань порядку денного було забезпечення населення якісною та безпечною водою в умовах підтоплень.

Відповідно до розподілу обов’язків ДУ «Чернігівським ОЦКПХ МОЗ» буде забезпечений необхідним запасом реагентів, знезаражуючих засобів та реактивів для очищення і знезараження питної води, проведення посиленого відомчого лабораторного контролю і державного санітарного нагляду за якістю питної води в умовах проходження льодоходу, повені та паводків.
Посилюватиметься контроль за санітарно-епідеміологічною ситуацією на територіях підтоплених населених пунктів та після спаду води.

На території області утворені, навчені і функціонують три групи швидкого реагування на біологічні небезпеки, які спроможні виїхати в район повені у разі ускладнення санітарно-епідеміологічної ситуації та проводити всі необхідні протиепідемічні заходи.

В разі підтоплення колодязів, як і у 2023 році під час зимового та весняного паводку, здійснюватиметься їх дезінфекція з подальшим контролем якості води – як колодязної, так і мережі централізованого водопостачання в зоні підтоплення, котрий проводитимуть лабораторії Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб. Фахівці установи також надаватимуть рекомендації населенню, щодо можливості і безпечності водоспоживання.

1 березня – День підвищення обізнаності про самоушкодження Самоушкоджувальна поведінка (cелфхарм, self-harm) – будь-яка поведінка, під час якої людина завдає собі шкоди, намагаючись в... 1 Березня 2024
У площині імунопрофілактики не має бути невирішених питань Саме так можна охарактеризувати основну мету низки тренінгів з назвою «Імунізація на практиці», що нинішнього року проходили у рам... 1 Березня 2024
До Всесвітнього дня імунітету Щорічно, починаючи з 2002 року, 1 березня світова спільнота відзначає День імунітету. Саме слово «імунітет» походить від латинсько... 1 Березня 2024