Гаряча лінія +380950010340

Вакцинація – надійний захист від кору!

У області зареєстровано випадок захворювання на кір у дитини 6 років (м.Ніжин). Дитина має 2 дози вакцини, захворювання протікає у легкій формі.
Захворювання на кір має хвилеподібний перебіг: спалахи реєструються через 4 – 5 років. Останній спалах кору у області був у 2017-2020 роках.
Кір це інфекційне захворювання, збудником є вірус кору. Джерело інфекції – хвора людина. Інкубаційний період – від 8 до 21дня. Зараження відбувається через вдихання найдрібніших крапель (аерозолю) слизу, що містять віруси, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворої на кір людини. Збудник потрапляє до організму через верхні дихальні шляхи або кон’юнктиви
Початок захворювання гострий. Характеризується вираженою інтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі. Це одне з найзаразніших вірусних захворювань, його індекс контагіозності наближався до 100 % у довакцинальний період, найсприятливішими до кору були діти, тому кір відносять до так званих дитячих інфекційних хвороб.
Кір небезпечний, тому, що можуть виникати ускладнення — ураження центральної нервової системи, дихальної системи. Це і корові менінгіти, пневмонії або плеврити та інше. Фактично можуть уражуватися всі органи і системи, адже висип, який є на тілі, може спостерігатися і на органах.
Від ускладнень кору можна набути інвалідність і навіть померти. Захворювання на кір під час вагітності також загрожує здоров’ю жінок – від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня).
Єдиний захист від кору – це вакцинація. Відповідно до календаря профілактичних щеплень, вакцинацію від кору мають робити дітям у 12 місяців та ревакцинацію у шість років (наразі в Україні використовується вакцина КПК, яка крім кору захищає від краснухи та епідемічного паротиту). Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, їй треба якнайшвидше надолужити пропущені щеплення.
Наразі в Україні по областях реєструються поодинокі випадки кору. Найбільше хворіють на кір якраз у тих областях, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший.
Дорослі, які не мають точних даних щодо щеплення від кору, мають отримати дві дози вакцини з мінімальним інтервалом у 28 днів. В Україні щеплення роблять бельгійською вакциною “Пріорикс”.
По області виконання плану вакцинації КПК за 2022 рік серед дітей 1 року становило – 82,6%, серед дітей 6 років – 76,9%, за 6 місяців 2023 року серед дітей 1 року становило – 40,6%,серед дітей 6 років – 33,1%.
Хвороба небезпечна для всіх невакцинованих людей, особливо для дітей до року. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли на кір і не були вакциновані, також є вразливими до захворювання. У дорослих і дітей, молодших року, кір може мати набагато важчий перебіг.
Наражаються на ризик захворіти також невакциновані медичні працівники.
Якщо ваша дитина не отримала щеплення вакциною КПК у 12 міс та ревакцинацію у 6 років, то негайте час – зверніться до сімейного лікаря і зробіть щеплення. Якщо у дорослих відсутні дані про щеплення від кору, то попіклуйтесь про себе – зверніться до сімейного лікаря і отримайте захист від інфекції.
Піклуйтесь про здоров’я своїх дітей!

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024