ВАКЦИНАЦІЯ – ВАЖЛИВА!
Із 24 квітня 2023 року розпочався Всесвітній тиждень імунізації.
Він проходить задля широкого інформування населення щодо причин появи та профілактики інфекційних захворювань, популяризації рутинних щеплень серед дорослих і дітей, а відтак – зменшення ризиків появи спалахів інфекційних недугів.
Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни й дотримання Календаря щеплень відіграє в цьому ключову роль. В умовах воєнного стану імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків.
Протягом Всесвітнього тижня імунізації Міністерством охорони здоров’я України за підтримки міжнародних партнерів в регіонах нашої держави рекомендовано проведення низки заходів, спрямованих на широку масово-роз’яснювальну роботу серед громадян стосовно протистояння заразним недугам.
Відтак у ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» відбувся брифінг по інформуванню місцевих ЗМІ щодо теперішньої ситуації у Чернігівській області з поширенням інфекційних хвороб та стану імунізації проти них.
Генеральний директор установи Олександр ЧЕПУРНИЙ, характеризуючи стан епідемічної ситуації в регіоні протягом першого кварталу року, зокрема зазначив – її можна назвати як таку, що має тенденцію до погіршення. Тому вкрай важливо звернути увагу на необхідність проведення профілактичних щеплень: «Згідно з Національним календарем щеплень кожна дитина до 16 років має отримати базові щеплення від 10-ти хвороб – гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту, гемофільної інфекції типу В. Враховуючи, що в Україні є випадки захворюваності на поліомієліт, необхідно бути впевненим, що дитина отримала принаймні дві дози відповідної вакцини. Актуальним для України залишається захворюваність на паротит. Про це також треба подбати, у 12 місяців дитина має отримати дозу вакцини КПК, друге щеплення у 6-річному віці. В державі є кілька випадків кору – одного з найбільш заразних захворювань. Отже, якщо у вас є сумніви, чи були ви свого часу вакциновані від кору, необхідно про це потурбуватися. Як і потурбуватися про те, щоб дитина мала всі щеплення від кору, правця. І дорослим кожні 10 років треба ревакцинуватися від дифтерії та правця, гепатиту В».
Також Олександр ЧЕПУРНИЙ наголосив, що нині на Чернігівщині в наявності практично всі вакцини і людям доступ до них забезпечений , адже вакцинуватися можна у будь-якому медичному закладі, що має відповідний договір із НСЗУ.
Йшлося і про захворюваність на коронавірусну інфекцію, бо така хвороба, як COVID-19 не зникла. Тому дорослі та діти від 5 років можуть вакцинуватись від коронавірусної хвороби. Особливо важливо зробити щеплення літнім людям та людям, які мають хронічні захворювання. Адже вони набагато важче переносять COVID-19 та мають високі ризики померти. Єдиний захист від тяжкого перебігу хвороби – вакцинація. Для дорослих одного щеплення недостатньо для повноцінного захисту, необхідно зробити повний курс та бустерні дози.
«Кожному необхідно проаналізувати свій вакцинальний статус, кожне щеплення важливе. Адже вакцинація була і залишається найдієвішим методом убезпечити себе від захворювання», – зауважив Олександр ЧЕПУРНИЙ.
У свою чергу виконувач обов’язки завідувача відділу імунізації ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» Олександр БУБИРЬ наголосив – станом на 17 квітня в регіоні зареєстровано 865 активних випадків COVID-19, а станом на 24 квітня від коронавірусної хвороби вакциновано 899 292 жителя Чернігівщини, повну вакцинацію від неї мають 326 198 осіб, з них бустерну дозу отримали понад 85 тисяч громадян. Від грипу провакциновано 2 765 осіб, половина з яких – медичні працівники та представники груп ризику:
«Втім, інші категорії громадян дуже повільно вдаються до вакцинації проти грипу. А, між тим, від грипу та COVID-19 вакцинуватися можна у будь-який період року».
Також спікери зауважили – не варто боятися протипоказань щодо щеплень. Таких станів дуже і дуже мало, здебільшого вони тимчасові, або такі, що свідчать про непереносимість того чи іншого компонента вакцини.
Відзначення Всесвітнього дня імунізації на Чернігівщині триває. ДУ «Чернігівський ОЦКПХ МОЗ України» ініціював інформаційні заходи з популяризації профілактичних щеплень на різних локаціях обласного центру для ширшого охоплення громадян знаннями з протистояння інфекційним недугам. Зокрема автобус, отриманий закладом від міжнародних партнерів у рамках пропаганди щеплення, буде перебувати поблизу сімейних поліклінік Чернігова, а також Бахмача та Козельця. У його салоні розміщено дитячі малюнки, на яких зображено ставлення малечі до щеплень, розміщено інформаційні стенди. А під час спілкування фахівців закладу з батьками буде проведено роз’яснювальну роботу із зазначеної тематики, роздано кольорові буклети, а діти зможуть пофотографуватися із яскравими кульками та впевнитися у тому, що у разі проведення своєчасних щеплень їхнє здоров’я та життя будуть у безпеці.
Посилання на сюжет Телеканалу «Новий Чернігів»:
https://newch.tv/na-chernihivshchyni-zapratsiuvav-vaktsynalnyy-avtobus-76424/