Гаряча лінія +380950010340

Ваші очі подякують вам

Очі мають найбільше навантаження в порівнянні з іншими органами чуття.

Важко знайти людину, яка не була б прикута до свого гаджета. Щохвилини ми дивимось новини й аналітику, аби тримати себе в курсі поточного стану в країні.

Водночас гаджети – це пристрої, які забирають купу вільного часу та здоров’я. А найбільше страждають наші очі.

Щоб уникнути цифрового напруження зору під час використання електронних пристроїв, слід дотримуватись певних правил.
• Кожні 20 хвилин дивіться вдалину упродовж 20 секунд. Для цього встановіть таймер із нагадуваннями.
• Почергово читайте електронні та друковані книги.
• Зробіть у книжках закладки з певною періодичністю для того, щоби вони нагадували, що час зробити перерву й подивитися у вікно. В електронній книзі для цього можна скористатися функцією «закладки».
• Уникайте використання пристроїв на вулиці та в яскраво освітлених місцях. Відблиски на екрані можуть спричиняти додаткову напругу для очей.
• Налаштуйте на комфортний рівень параметри яскравості та контрастності екрану пристрою.
• Утримуйте правильну поставу, адже неправильне положення тіла може спричиняти напругу м’язів та головний біль, пов’язаний із напругою очей.
• Під час користування пристрій необхідно тримати на певній відстані від очей, оптимально, якщо це буде від 45 до 60 см.
• Не забувайте кліпати очима під час використання пристрою.

Після занять із застосуванням електронних пристроїв (особливо тривалих) вкрай необхідно проводити гімнастичні вправи для очей.

Наш сайт змінює адресу! Шановні читачі! З 1 травня 2024 року офіційний сайт Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб змінює свою ел... 1 Травня 2024
«Містечко здоров’я» розгорнулося у Новоселівці Триває Всесвітній тиждень імунізації, активна роль у проведенні якого бере ДУ «Чернігівський обласний центр контролю та профілакти... 30 Квітня 2024
Профілактика поліомієліту – єдиний спосіб захиститися від хвороби Поліомієліт – високозаразне вірусне захворювання, що може викликати невиліковний параліч і призвести до смерті. Захворювання сприч... 30 Квітня 2024